xRace logo

Gaidāmas spraigas xRace piedzīvojumu cīņas Līgatnes zelta rudenī

28. September, 15:58

Sestdien, 7.oktobrī, Līgatnē norisināsies orientēšanās piedzīvojumu sacensību seriāla xRace sestais posms, kas būs šo piedzīvojumu sacensību astotā sezonas noslēgums. Starts tiks dots pie rehabilitācijas centra “Līgatne”, kur plkst. 10:00 trasē dosies Garmin sporta distances dalībnieki, bet plkst. 12:00 tiks dots starts Nissan Skandi Motors tautas distancei un Isostar īsajai distancei.


Ļoti ātri un interesanti, viesojoties dažādās Latvijas vietās gan Kurzemē, Vidzemē, Zemgalē, ir aizritējusi lielākā daļa no orientēšanās piedzīvojumu sacensību seriāla xRace astotās sezonas. Noslēdzošais posms norisināsies Līgatnē, kur piedzīvojumu seriāla dalībnieki atgriezīsies pēc piecu gadu pārtraukuma, jo arī 2012.gadā šajā skaistajā Latvijas vietā, kas slavena ar papīrfabriku, pārceltuvi, klinšu alām un nu jau arī ar vīnu, piedzīvojumu meklētāji bija pulcējušies uz xRace posmu.

 

Lai arī uzvarētāji vai godalgoto vietu ieguvēji vairumā grupu kopvērtējumā jau ir zināmi vai vismaz nojaušami, tomēr dažās grupās tie vēl ir jānoskaidro, tāpēc gaidāmas spraigas un interesantas cīņas, un tieši Līgatne būs izšķirošais posms šo godalgu ieguvēju noskaidrošanai. Garmin sporta distancē vīriešiem, lai arī pirmā un pagaidām vienīgā uzvara šajā sezonā tika izcīnīta piektajā posmā Talsos, sezonu ar trīs otrajām vietām iesākusī adidas adventure team ir nodrošinājusi pirmo vietu kopvērtējumā, jo pirmajos divos posmos uzvarējušie Elitārie turpinājumā tā arī neparādījās. Lai arī par otro vietu vēl var norisināties cīņa, tomēr stabilāk uz vicelīdera godu pretendē Rīgas posmā uzvarējusī un šobrīd otrajā vietā esošā OPEL komanda. Vienīgā iespēja Velux/MySport pakāpties no trešās uz otro kopvērtējumā ir tādā gadījumā, ja komanda Līgatnē uzvar, ko vēl līdz šim šajā sezonā viņi nav paveikuši.

 

Arī jaukto komandu grupā Garmin sporta distancē ir zināms uzvarētājs – Foršais Briksnis, kas pagaidām tikai vienā posmā nav izcīnījis uzvaru – Valmierā. Līdz ar to komanda ir jau nodrošinājusi uzvaru sezonas kopvērtējumā ar maksimālo punktu skaitu – 1200, ko, iespējams, nepaveiks neviena cita uzvarētāju komanda. Foršajam Briksnim līdz sezonas vidum konkurenci sastādīja Team Nordwood, taču otro posmu Madonā izlaidusī un Valmierā uzvarējusī spēcīgā igauņu komanda neatbrauca arī uz Talsiem, tādējādi „norakstot” sevi no kopvērtējuma, kur bija nepieciešams piedalīties vismaz piecos posmos. Par otro vietu varēs pacīnīties uzreiz trīs komandas – šobrīd otrajā vietā esošie un līdz šim nevienā no posmiem augstāk par trešo vietu netikušie Dinamīts, no viņiem tikai divus punktus atpaliekošie un ar otro vietu Talsos sevi godalgotajam trijniekam kopvērtējumā pieteikušie xteam Ikšķile, kā arī pēdējo posmu izlaidušie Madonas posma otrā labākā komanda Paldies Jānim.

 

Nissan Skandi Motors tautas distancē jaukto komandu grupā grūti iedomāties līdzīgāku cīņu par uzvaru, kāda tā ir starp līdervienību Riga Adventure Team - 2 koki un citi zvēri un vicelīderiem pes cor caput, kuras abas šķir nieka viens punkts. Komandai pes cor caput, lai atkārtotu pērnās sezonas panākumu, Līgatnē nav nekādu citu variantu kā tikai un vienīgi uzvara, kamēr Riga Adventure Team - 2 koki un citi zvēri var arī zaudēt saviem sīvākajiem konkurentiem un pat finišēt jebkurā vietā, bet tikai ar nosacījumu, ja posmā uzvar kāda cita komanda, ne pes cor caput. Pat Madonas posma panākuma atkārtošana un uzvaras izcīnīšana 7.oktobrī abas līdervienības nepalīdzēs noķert trešajā vietā esošajiem Darba rezerves 2, kuriem drīzāk jādomā par to, lai no trijnieka viņus neizstumj Reaktīvie eži, kuri pēdējos divos posmos ir krietni uzlabojuši savu sniegumu, kāpjot uz goda pjedestāla, turklāt vienreiz uz augstākā pakāpiena. Darba rezervēm 2, kuri saviem konkurentiem cīņā par trešo vietu ir priekšā 7 punktus, pietiku ar otro vietu Līgatnē, taču pat trešā vieta viņus var neglābt, ja Reaktīvie eži ieņem vismaz otro vietu, jo ežiem pagaidām ieskaitē rēķināmais sliktākais rezultāts ir par sesto vietu Madonā iegūtie 287 punkti.

 

Kaut arī vīriešu konkurencē līderi Gotham saviem tuvākajiem konkurentiem ir priekšā sešus punktus, tomēr ir paredzama līdzvērtīga cīņa par uzvaru. Gotham, kuras rindās startē arī Latvijas čempionātu orientēšanās medaļnieks un pasaules kausa posma dalībnieks Artjoms Rekuņenko, izaicinājumu metīs ne tikai progresu rādošie un pēdējā posmā uzvarētāju godā tikušie GO HARD OR GO HOME, bet arī iepriekšējos gados dominējošie, bet šosezon ļoti nestabilu sniegumu rādošie TERRA TOPO, kuriem divas uzvaras mijās ar vietām otrā desmita beigās vai pat ārpus tā. Neskatoties uz šo nestabilitāti un pašreizējo trešo pozīciju, TERRA TOPO, kuras sastāvā, lai arī ne visos posmos, ieguldījumu ir devis Latvijas vicečempions orientēšanās sportā Andris Kivlenieks, uzvaras gūšanai kopvērtējumā pēdējā posmā pietiek ar trešo vietu, neskatoties uz to, kas iegūst pirmo vietu, jo vienādu punktu gadījumā viņiem ir uzvara izšķirošajā - trešajā posmā Valmierā. Par godalgotu vietu mēģinās pacīnīties Accenture Scavenger Hunters, kuriem pat ir pavisam minimālas, vairāk teorētiskas iespējas iegūt arī kopvērtējuma uzvaru, taču tad visas trīs iepriekšminētās galvenās komandas ir jāpiemeklē neveiksme.

 

Paraugoties Nissan Skandi Motors tautas distancē uz situāciju sieviešu konkurencē, pirmajā brīdī varētu šķist, ka gaidāma viena no vissaspīlētākajām cīņām par uzvaru starp abām labākajām komandām – steam Ikšķile un Izkusties. Šāda cīņa ir bijusi sezonas garumā, taču tagad pat Izkusties uzvara Līgatnē neļaus viņām iegūt kopvērtējuma titulu, jo pie vienāda punktu skaita skatīsies, kura komanda bija augstāk 3.posmā, un tur uzvarēja steam Ikšķile, kuras tad nav apsteidzamas arī šajā sezonā. Neviena komanda nevarēs apdraudēt Latgranula trešo vietu, jo dažas komandas, kas sezonas gaitā pierādīja, ka var tikt trijniekā vai būt ļoti tuvu tam, piedalījās tikai vienā vai divos posmos.

 

Līgatnes posmā paredzēts neformāls sezonas noslēguma pasākums tūlīt pēc sacensību kontrollaika, kur aicināti piedalīties visi dalībnieki, lai cienātos ar Skandi Motors dāvāto kliņģeri, dzērieniem un sveikt sezonas līderus. Sīkāka informācija par sacensībām pieejama mājas lapā www.xrace.lv. Sacensības atbalsta Skandi Motors, Nissan, Garmin, Isostar, Gandrs, Ceļotājs, Vitamax, RedBull, Hanzas Maiznīca, Velosock un LGK atrakcijas.