xRace logo

KO REDZĒSIM?

Avots: http://www.talsitourism.lvhttp://www.talsi.lv

Vārds Talsi pirmo reizi minēts 1231. gadā Romas pāvesta sūtņa Alnas Balduīna līgumā ar kuršu cilšu vecākajiem. Pilsētas tiesības Talsiem piešķirtas 1917. gadā. Pilsētas vēsturiskais centrs atrodas starp Talsu un Vilkmuižas ezeriem un ir pilsētbūvniecības piemineklis. Reljefa dažādības un ainaviskā krāšņuma ziņā Talsiem nav līdzīgas pilsētas. Krāšņā daba – pauguri, ezers - papildina ar sīkām ēkām piepildīto ainavu. Pagalmu dziļumā divstāvu saimniecības ēkas. Koka ēku vidū ir arī divstāvu un trīsstāvu mūra celtnes, kurām gandrīz visām ir divslīpju jumti ar nošļauptiem galiem. Šādi jumti Talsiem ir tik ļoti raksturīgi kā nevienai citai Kurzemes pilsētai. 

Dabas parks „Talsu pauguraine” ir viens no Ziemeļkurzemes dabas apstākļu ziņā daudzveidīgākajiem apvidiem ar izteikti paugurainu reljefu un vairākiem nelieliem ezeriem. Dabas parka teritorija ir iezīmīga ar to, ka tās siluets - reljefa pacēlums ar mežiem, saskatāms no galvenajiem ceļiem jau tuvojoties Talsiem. Tieši paugurainais reljefs ar savām īpatnībām nosaka ainavisko dažādību. Nozīmīgākās dabas vērtības - mozaīktipa ainava, izteiksmīgs reljefs, aizsargājamo augu biotopu, maz pārveidotas, vecas ozolu, egļu un priežu audzes, introducēto sugu - dižskābāržu, baltegļu un duglāziju mežaudzes. Talsu pauguraine ceļotāju aicina mirkli pakavēties zaļajā dabas pasaulē, uzkāpt Ziemeļkurzemes augstākajā virsotnē - Kamparkalnā, pasapņot Sirds ezera un Sapņu ezera ūdensrožu ieskautajos krastos, izbaudīt mieru un klusumu „Jāņkalnu" māju apkārtnē, uzklausīt teikas un nostāstus par seniem un ne tik seniem laikiem.

Vilkmuižas ezera senkapi Talsos ir viens no interesantākajiem kuršu arheoloģiskajiem pieminekļiem, kurš uzlūkojams par Talsu pilskalnam atbilstošu apbedījumu vietu - saskaņā ar kuršu tradīcijām, ugunskapu atliekas ir nogremdētas ezerā. Pirmie nejaušie atradumi šeit konstatēti 1928.gadā, kad kāds talsinieks, ar garā kātā iestiprinātu grābekli, āliņģī meklējot pazudušo žibuli, no ezera izvilka ne tikai to, bet arī vairākas senlietas. 1934.gada vasarā veica pirmos zinātniskos pētījumus arheologa E.Šturma vadībā. Neskatoties uz diezgan primitīvajām pētīšanas metodēm (ar grābeklim līdzīgu rīku pārbaudot ezera dibenu), ieguva vairāk kā 1000 senlietas, kas būtiski papildināja tajā laikā ne visai pilnīgo priekšstatu par kuršu kultūru vēlā dzelzs laikmeta beigu posmā. 

SACENSĪBU CENTRS

Sacensību centrs atradīsies  Kareivju ielā 7, Talsos. Sacensību centrā būs sacensību starts un finišs, veloserviss, reģistrācija un numuru izņemšana, tualetes, ēdināšana (cūkgaļas karbonāde, kartupeļi, salāti, dzēriens; veģetārajā porcijā - dārzeņu sacepums un dzēriens), mantu glabātuve,  kā arī atbalstītāju teltis. Ikvienam būs iespēja iegādāties enerģijas želejas, dzērienus un batoniņus no sporta uztura ražotāja ISOSTAR.

UZ SACENSĪBU CENTRU AUTOSTĀVVIETA
Google maps links: Kareivju iela 7, Talsi Google maps links: Kareivju iela 7, Talsi
Laiks Apraksts
10:00 Sākas reģistrācija un numuru izņemšana
10:30 Sākas velo novietošana blakus Talsu 2.vidusskolai - K.Mīlenbaha ielā 32 (veloparks atrodas uz Stadiona ielas)
11:40 Karšu izdalīšana reģistrācijā
11:45 Tiek atvērts starta koridors
12:00 Starts Garmin Sporta, Nature Valley Tautas un Isostar Īsajai distancēm
16:00 Kontrollaika beigas Īsajai distancei
18:00 Kontrollaika beigas Nature Valley Tautas distancei
20:00 Kontrollaika beigas Garmin Sporta distancei

DISTANCES APRAKSTS

Talsi ir bagāta pilsēta dabas daudzveidības un reljefa ziņā, un sacensību ietvaros būs iespēja izbaudīt daudz no tā, ko piedāvā Talsi. Pilsēta ir novietota uz deviņiem pakalniem, un tas nozīmē, ka distancē izaicinājumu netrūks jau pašā sākumā. Ātros Talsu rallija ceļu posmus distancē nomainīs meža ceļi, takas un izaicinošā slēpošanas trase, kas piebremzēs arī pašas stiprākās komandas. Ainavisks būs arī laivu posms pašā pilsētas sirdī, kur ikvienam līdzjutējam būs iespēja vērot komandu stratēģiju un izšķirošās cīņas par sezonas labāko komandu tituliem.

DISTANČU PARAMETRI

Distanču parametriem ir atbilstoši nolikumā minētajam. Jāņem vērā ka Talsos ir kalnaināks apvidus, kas dažus posms varētu padarīt nedaudz ilgākus.

Parametri Sporta distance Tautas distance Īsā distance
Uzvarētāja laiks 5 stundas 3-3,25 stundas 1,5 stundas
Ar kājām 15 km 8 km 3 km
Ar velo 50 km 25 km 10 km
Ar laivām 4 km 2 km 1 km
Sacensību kontrollaiks 8 stundas 6 stundas 4 stundas

NUMURU IZŅEMŠANA UN IZMAIŅAS KOMANDAS SASTĀVĀ

Numuru izņemšana sacensību centrā ilgs līdz pat visu distanču starta brīdim. Uz numuru izņemšanu jāierodas visai komandai, un katram dalībniekam jāparakstās starta protokolā par ekipējuma un starta pakas saņemšanu, kā arī par atbildības uzņemšanos par savu veselību un drošību distancē. Ja komandas datos ir izmaiņas, mājas lapā tās iespējams veikt līdz svētdienai nedēļā pirms sacensību nedēļas, ar komandas pieejas kodu ielogojoties Reģistrācijas sadaļā. Sacensību nedēļā un sacensību dienā par distances, dalībnieka vai nosaukuma maiņu papildus jāmaksā 5 EUR. 

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Obligātais ekipējums velosipēds, veloķivere, uzlādēts mobilais tālrunis, lai varētu ar īsziņu “atzīmēties” kontrolpunktā gadījumā, ja tas kādu iemeslu dēļ neatrodas savā vietā vai nedarbojas. Distancē noderēs veloplanšete, odometrs, ūdensizturīgs marķieris, ūdensdrošs iepakojums telefonam. 

ATZĪMĒŠANĀS SISTĒMA

Varam apstiprināt, ka arī turpmāk izmantosim jaunos SIAC identus! Lai ar šiem identiem atzīmētos kontrolpunktā, pietiks ar identa pietuvināšanu stacijai - tiklīdz SIAC identā mirgo sarkana gaismiņa un skan skaņas signāls, tas nozīmē, ka atzīmēšanās kontrolpunktā ir notikusi. Ceram, ka novērtēsiet daudz ērtāko un ātrāko atzīmēšanos, piemēram, pirmajos distances punktos, velo posmos, laivu posmos vai kontrolpunktos, kas atrodas augstāk kokos vai gaisā virvēs! Jāatceras, ka dalībniekam, kurš sacensību dienā pie SI stacijas ierodas pirmais no visiem, būs nepieciešams aktivizēt SI staciju, tajā atzīmējoties, ievietojot SIAC identu stacijā. Vairāk info par SIAC identiem: spied šeit.