xRace logo

DIŽĀ LIEPĀJA!

Avots: http://liepaja.travel

Liepājnieki visos laikos ir bijuši ļoti lepni ļaudis. Reizēm pat pārāk lepni… Vienmēr tie centušies izcelties, ņemt sev to lielāko, labāko, jaunāko un modernāko. Vienmēr gribējuši būt pirmie. Kurai vēl Latvijas pilsētai ārpus Rīgas ir bijis tas gods kļūt par valsts galvaspilsētu, uzņemot pie sevis valdību un nodrošinot valsts pastāvēšanu? Kaut tikai uz pusgadu un pašos valsts pastāvēšanas pirmsākumos, bet tomēr…

 

SACENSĪBU CENTRS

Sacensību centrs atradīsies Zvejnieku alejā 2/4 (LOC stadions "Daugava"), Liepājā. Sacensību centrā būs sacensību starts un finišs, veloserviss, reģistrācija un numuru izņemšana, tualetes, ēdināšana, mantu glabātuve, kā arī atbalstītāju teltis. Ikvienam būs iespēja iegādāties enerģijas želejas, dzērienus un batoniņus no sporta uztura ražotāja ISOSTAR.

Laiks Apraksts
10:00 Sākas reģistrācija un numuru izņemšana
11:00 Starts Garmin Sporta distancei
13:00 Starts Nature Valley Tautas un Isostar Īsajai distancēm
18:00 Kontrollaika beigas Īsajai distancei
20:00 Kontrollaika beigas Nature Valley Tautas distancei un Garmin Sporta distancei

DISTANCES APRAKSTS

Liepājas posms ir lielākais sezonas jaunums, jo šajā pilsētā xRace nevienu reizi nav viesojies aizvadīto 8 gadu laikā, savukārt daži piedzīvojumu sacensību veterāni joprojām atminas citas piedzīvojumu sacensības Liepājā, kas neaizmirstamas palikušas atmiņā gadiem ilgi. Vēju pilsēta vasaras sākumā piedāvā bagātīgas iespējas pašā pilsētā un pilsētas apkārtnē radīt nebijušus piedzīvojumus xRace dalībniekiem. Tā kā pavisam tuvu būs gada īsākā nakts un garākā diena, šis posms Liepājā būs garāks kā ierastie xRace posmi.

Starta šāviens virs 6.krasta aizsardzības baterijas LOC stadionā ‘’Daugava’’ stadionā pārtrauks vairāk kā 100 gadu ilgušo mieru šajā cietoksnī. Pat pazemē noslēptos karavīru kazemātu durvis beidzot vērsies vaļā, lai ieelpotu svaigu gaisu... un dalībnieku nobristās kedas.

Šoreiz distance pievērsīsies līdz šim tik nepelnīti aizmirstajai Dienvidliepājai: Dienvidu fortiem, Liepājas ezeram, Pērkones un Tirdzniecības kanāliem, Baltijas jūrai un citām vēja bērnības mīļākajām vietām. Un varbūt kāds atradīs arī vietu, kur vējš senos laikos piedzimis - Liepājas veco slimnīcu. Dalībniekiem nepieciešamais ekipējums distancē ir tikai velosipēds, ķivere un mobilais tālrunis, bet distances laikā katra komanda pēc saņemtās kartes vadās un pilda dažādus uzdevumus gan ar velosipēdiem, gan skrienot, gan arī pārvietojoties ar laivām, ko nodrošina organizatori.

DISTANČU PARAMETRI

Distanču parametriem ir atbilstoši nolikumā minētajam. Jāņem vērā ka Liepājas posms ir "tālais" posms un distances būs nedaudz garākas, tajā pašā laikā līdzenāks nekā tas ir, piemēram, Talsos.

Parametri Sporta distance Tautas distance Īsā distance
Uzvarētāja laiks 6 stundas 4-4,25 stundas 2 stundas
Ar kājām 17 km 9 km 4 km
Ar velo 60 km 35 km 12 km
Sacensību kontrollaiks 10 stundas 8 stundas 6 stundas

NUMURU IZŅEMŠANA UN IZMAIŅAS KOMANDAS SASTĀVĀ

Numuru izņemšana sacensību centrā ilgs līdz pat visu distanču starta brīdim. Uz numuru izņemšanu jāierodas visai komandai, un katram dalībniekam jāparakstās starta protokolā par ekipējuma un starta pakas saņemšanu, kā arī par atbildības uzņemšanos par savu veselību un drošību distancē. Ja komandas datos ir izmaiņas, mājas lapā tās iespējams veikt līdz svētdienai nedēļā pirms sacensību nedēļas, ar komandas pieejas kodu ielogojoties Reģistrācijas sadaļā. Sacensību nedēļā un sacensību dienā par distances, dalībnieka vai nosaukuma maiņu papildus jāmaksā 5 EUR. 

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Obligātais ekipējums velosipēds, veloķivere, uzlādēts mobilais tālrunis, lai varētu ar īsziņu “atzīmēties” kontrolpunktā gadījumā, ja tas kādu iemeslu dēļ neatrodas savā vietā vai nedarbojas. Distancē noderēs veloplanšete, odometrs, ūdensizturīgs marķieris, ūdensdrošs iepakojums telefonam. 

ATZĪMĒŠANĀS SISTĒMA

Varam apstiprināt, ka arī turpmāk izmantosim jaunos SIAC identus! Lai ar šiem identiem atzīmētos kontrolpunktā, pietiks ar identa pietuvināšanu stacijai - tiklīdz SIAC identā mirgo sarkana gaismiņa un skan skaņas signāls, tas nozīmē, ka atzīmēšanās kontrolpunktā ir notikusi. Ceram, ka novērtēsiet daudz ērtāko un ātrāko atzīmēšanos, piemēram, pirmajos distances punktos, velo posmos, laivu posmos vai kontrolpunktos, kas atrodas augstāk kokos vai gaisā virvēs! Jāatceras, ka dalībniekam, kurš sacensību dienā pie SI stacijas ierodas pirmais no visiem, būs nepieciešams aktivizēt SI staciju, tajā atzīmējoties, ievietojot SIAC identu stacijā. Vairāk info par SIAC identiem: spied šeit.