xRace logo
13. jūlijs, 18:44

KO REDZĒSIM?

18.augustā pirms Rīgas svētku svinēšanas aicinām visus svinētājus iepriekš kārtīgi iesildīties tādā kā rīta rosmē, ko sauksim par "Lielo Rīgas piedzīvojumu 2018". Šoreiz bēgsim projām no lielpilsētas burzmas - uz mežonīgās Buļļu salas, kas izveidojusies tikai 18.gadsimtā, Lielupei vairākkārt izlaužot jaunas un jaunas izejas uz jūru. Sala mums apsolījusi parādīt gan zviedru cietoksni, gan krievu fortus, gan noslēpumainas akmens skulptūras gluži kā Lieldienu salā, kā arī daudz citu pārsteigumu. Lai piedalītos, jāņem līdzi pašam sevi un draugus (kopā 2-4 komandā), katram savu velosipēdu un gatavību uz 4-8 stundām mesties vēl nezināmā piedzīvojumā.

SACENSĪBU CENTRS

Sacensību centrs atradīsies Daugavgrīvas cietoksnī, Rīgā. Sacensību centrā būs sacensību starts un finišs, veloserviss, reģistrācija un numuru izņemšana, tualetes, ēdināšana, mantu glabātuve, kā arī atbalstītāju teltis. Ikvienam būs iespēja iegādāties enerģijas želejas, dzērienus un batoniņus no sporta uztura ražotāja ISOSTAR. Par cik blakus Daugavgrīvas cietoksnim nav iespējas nodrošināt dušas, bet tikai Rīgas centrā (kur iepriekšējā gadā neviens dalībnieks tās neizmantoja), tad šoreiz dušas nebūs. Dalībniekiem būs iespēja veldzēties Baltijas jūrā vai blakus esošajā Buļļupē.

Laiks Apraksts
09:00 Sākas reģistrācija un numuru izņemšana
10:00 Sākas velo novietošana veloparkā blakus sacensību centram
10:40 Karšu izdalīšana reģistrācijā
10:45 Tiek atvērts starta koridors
11:00 Starts Garmin Sporta, Nature Valley Tautas un Isostar Īsajai distancēm
15:00 Kontrollaika beigas Īsajai distancei
17:00 Kontrollaika beigas Nature Valley Tautas distancei
19:00 Kontrollaika beigas Garmin Sporta distancei

Auto var atstāt visā Birzes ielas garumā (540 m) - zemāk bildē zilā līnija. Lai varētu izbraukt arī citi pretimbrauciešie, automašīnas jānovieto ielas labajā (dienvidaustrumu pusē). Velosipēdi jānovieto veloparkā netālu no sacensību centra pie veloparka norādes.

RED BULL 400 BALVA

Sezonas sākumā xRace dalībniekiem apsolījām Red Bull balvu. Par cik visi labākie Red Bull sporta pasākumi notiek vasarā, tad kopā ar Red Bull nolēmām, ka šogad būs viens posms, kurā varēs iegūt ceļojumu un to arī izbaudīt tajā pat gadā. Šoreiz tas ir 400m vertikālais skrējiens, kas norisināsies 15.septembrī Planica Nordic centrā, Slovēnijā. Balvā ir iekļauts bezmaksas lidojums, dzives vieta un dalība pasākumā visiem 3 komandas biedriem.

Lai iegūtu šo balvu, nepietiks ar to, ka komanda ir ātra. Šoreiz arī būs nepieciešama veiksme. Pēc sacensībām norisināsies aktivitāte, kuras laikā starp Rīgas posma 2 labākajām Garmin sporta klases komandas un 6 labākajām Nature Valley tautas klases komandām, tiks noteikta viena, kas dosies uz Slovēniju.

DISTANCES APRAKSTS

xRace šogad pietauvosies Latvijas lielākajā salā - vēl lielākā un interesantākā par mums atņemto kādreiz Roņu salu - protams, Buļļu salā, kas izveidojusies tikai 17.gadsimtā un pēc tam vairākkārt pārveidojusies, gan Daugavai, gan Lielupei mainot gultnes. Dažos gadsimtos jūras saskalotās smilšu kāpas apaugušas ar mežiem un purvājiem, bet ne visos mēs laidīsim dalībniekus dabas lieguma dēļ. No smiltīm nebīstieties, jo daudzviet tās būs labi izbraucamas ar velosipēdu, bet dažviet tās radīs dziedošas skaņas, pa tām brienot. Kaut arī saules aptumsumu 18.augustā astronomi neprognozē, taču dažu uzdevumu veikšanai neiztiksiet bez lukturīša. Tautas un Īsā klase var cerēt tikt cauri sausām kājām, bet Sporta klasei gan neko nesolām.

DISTANČU PARAMETRI

Distanču parametriem ir atbilstoši nolikumā minētajam. 

Parametri Sporta distance Tautas distance Īsā distance
Uzvarētāja laiks 5 stundas 3-3,25 stundas 1,5 stundas
Ar kājām 15 km 8 km 3 km
Ar velo 50 km 25 km 10 km
Ar laivām 4 km 2 km 1 km
Sacensību kontrollaiks 8 stundas 6 stundas 4 stundas

NUMURU IZŅEMŠANA UN IZMAIŅAS KOMANDAS SASTĀVĀ

Numuru izņemšana sacensību centrā ilgs līdz pat visu distanču starta brīdim. Uz numuru izņemšanu jāierodas visai komandai, un katram dalībniekam jāparakstās starta protokolā par ekipējuma un starta pakas saņemšanu, kā arī par atbildības uzņemšanos par savu veselību un drošību distancē. Ja komandas datos ir izmaiņas, mājas lapā tās iespējams veikt līdz svētdienai nedēļā pirms sacensību nedēļas, ar komandas pieejas kodu ielogojoties Reģistrācijas sadaļā. Sacensību nedēļā un sacensību dienā par distances, dalībnieka vai nosaukuma maiņu papildus jāmaksā 5 EUR. 

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Obligātais ekipējums velosipēds, veloķivere, uzlādēts mobilais tālrunis, lai varētu ar īsziņu “atzīmēties” kontrolpunktā gadījumā, ja tas kādu iemeslu dēļ neatrodas savā vietā vai nedarbojas. Distancē noderēs veloplanšete, odometrs, ūdensizturīgs marķieris, ūdensdrošs iepakojums telefonam. 

ATZĪMĒŠANĀS SISTĒMA

Varam apstiprināt, ka arī turpmāk izmantosim jaunos SIAC identus! Lai ar šiem identiem atzīmētos kontrolpunktā, pietiks ar identa pietuvināšanu stacijai - tiklīdz SIAC identā mirgo sarkana gaismiņa un skan skaņas signāls, tas nozīmē, ka atzīmēšanās kontrolpunktā ir notikusi. Ceram, ka novērtēsiet daudz ērtāko un ātrāko atzīmēšanos, piemēram, pirmajos distances punktos, velo posmos, laivu posmos vai kontrolpunktos, kas atrodas augstāk kokos vai gaisā virvēs! Jāatceras, ka dalībniekam, kurš sacensību dienā pie SI stacijas ierodas pirmais no visiem, būs nepieciešams aktivizēt SI staciju, tajā atzīmējoties, ievietojot SIAC identu stacijā. Vairāk info par SIAC identiem: spied šeit. 

garmin piedāvājums