xRace logo
12. jūlijs, 11:32

Valmierā norisināsies noslēdzošais xRace posms. Distanču plānotāji ir parūpējušies, lai dalībnieki saņemtu skaistāko no Vidzemes. Visskaistākā šajā apvidū un varbūt arī visā Latvijā būs pati Gauja. Gan tās Stāvie krasti, gan Kazu krāces, gan senielejas sākums. Un arī tās krastos būs ne mazāk interesanta - varēsiet baiļoties Baiļu kalnā, paukoties ar Pauku priedēm, meklēt zudušo Beverīnu Pekas pilskalnā, iestiprināties Valmiermuižā, pēc tam dumpoties un dedzināt muižas Kaugurmuižas nemieros un tad atkal pasēdēt Valmiermuižas cietumā. Ne velti šos abus Gaujas krastus savieno 4 tilti, kurus šķērsojot, varēsiet ievēlēties 4 vēlēšanās.

Sacensību centrs

Sacensību centrs atrodas Dīvaliņa pļavās pretī stāvvietai Dīvaliņa ielā 15, Valmierā. Spied šeit, lai saņemtu norādes.

Sacensību centrā tiks nodrošinātas tualetes, mantu glabātuve, ģērbtuves, reģistrācija, karšu saņemšana, pirmā medicīniskā palīdzība, apbalvošana. Dalībniekiem būs iespēja iegādāties ISOSTAR enerģijas dzērienus, želejas un batoniņus, kā arī citas lietas sacensību atbalstītāju teltīs. 

Sacensību norises plāns (var tikt precizēts pirms sacensībām):

Laiks Aktivitāte
09:00 Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana
12:30 Starts
16:30 Finišs (kontrollaika beigas)
17:30 Posma un kopvērtējuma apbalvošana 

Numuru izņemšanas kārtība

Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums un jāparakstās reģistrācijas protokolā par starta pakas saņemšanu un ar ko apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Komandas aploksnē atradīsies numuri, saspraudes, SI kartes (identi), aproce SI kartes piestiprināšanai ap roku, kā arī dažādi speciālie piedāvājumi no atbalstītājiem. Komandām, kas īrē kompasus, tie tiks izsniegti kopā ar aploksnēm.

uzdevuma paraugs

Uz kartes būs uzdevumi, kurus izpildot, varēs iegūt vērtīgos X punktus. Uzdevumi ir uzlaboti un vienkāršoti, lai dalībnieki tos varētu atrisināt arī apmeklējot dažus no uzdevumā norādītos KP. Atceries izlasīt instrukcijas, pirms ķeries klāt uzdevumiem.

XRACE INSTRUKCIJAS

Starp katriem 5 kartē atzīmētajiem rogaininga KP apmēram pa vidu atrodas 1 kartē neatzīmēts X-punkts, kura precīzu vietu var noteikt, tā aprakstā trūkstošo vārdu/skaitļu vietā ierakstot kodus, ko atradīsiet dabā uz KP stacijām. Piemēram: “Atrodas uz [99]” nozīmē, ka trūkstošo vārdu atradīsiet uz KP99 stacijas.

sacensību karte

Sacensību kartes dalībnieki saņem sacensību rītā reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1cm = 200m dabā. Karte sagatavota balstoties uz apgāda “Jāņa Sēta” topogrāfiskajiem materiāliem. Kartē veiktas korekcijas pēc apsekošanas dabā.

Sacensību karte tiks publicēti neilgi pirms sacensībām.