xRace logo
12. jūlijs, 11:32

Valmierā norisināsies noslēdzošais xRace posms. Distanču plānotāji ir parūpējušies, lai dalībnieki saņemtu skaistāko no Vidzemes. Visskaistākā šajā apvidū un varbūt arī visā Latvijā būs pati Gauja. Gan tās Stāvie krasti, gan Kazu krāces, gan senielejas sākums. Un arī tās krastos būs ne mazāk interesanta - varēsiet baiļoties Baiļu kalnā, paukoties ar Pauku priedēm, meklēt zudušo Beverīnu Pekas pilskalnā, iestiprināties Valmiermuižā, pēc tam dumpoties un dedzināt muižas Kaugurmuižas nemieros un tad atkal pasēdēt Valmiermuižas cietumā. Ne velti šos abus Gaujas krastus savieno 4 tilti, kurus šķērsojot, varēsiet ievēlēties 4 vēlēšanās.

Bez jau ierastās orientēšanās kartes Valmieras pilsētā būs iekombinētas arī vēsturiskās Daliņa laika 1936.gada Valmieras pilsētas un 1975.gada Padomju armijas karte (tikai nevienam nesakiet, jo pēdējā ir pilnīgi slepena). Lai gan daudz ūdeņu pa šo laiku aiztecējuši, Gauja šajās kartēs būs tā pati un arī ielu tīkls tāds pats. Labi, tā jau nebūtu Valmiera, ja mūždien kaut ko nepārbūvētu - bet tajās vietās jaunā un vecā karte sakombinēta tā, lai dalībniekiem būtu skaidrs, kur var vai vairs nevar izskriet. Pa ceļam arī dažas ēkas būs nojauktas, bet vēl vairāk uzbūvētas no jauna, bet tikai lai jūs pārsteigtu, nevis dezorientētu. Kontrolpunktu tuvumā karte par 99% atbildīs tam, ko ieraudzīsiet dabā. Pilsētā jums daļēji palīdzēs orientēties arī ielu nosaukumi, bet nemeklējiet veltīgi Komjauniešu un Padomju ielas, tā vietā iesvētījiet tās kādā paša izdomātā vārdā! Rūdītākie orientieristi nokļūs arī līdz kartes dienvidu galam, kur varēsiet lasīt nevis cilvēku zīmētu karti, bet pašu dabu, kas nofotografēta no putna lidojuma. Grūti saskatāmās detaļas - takas, žogus u.c. sīkus objektus gan uzzīmēsim pa virsu. Būs arī reljefs, kas gan šoreiz nebūs tik detalizēts un precīzs kā visai pārējai Latvijai, jo šajā Latvijas nostūrī tas vēl nav noskenēts ar lāzeri.

Kuģotāji un zvejnieki varbūt iebildīs, ka neesam uzzīmējuši Gaujas dziļumu karti, lai zinātu, vai mutē nesmelsies ūdens. Bet varam iepriecināt peldētnepratējus, ka Gauja gandrīz visās vietās ir šķērsojama līdz ceļiem vai viduklim, un tik dzidra, ka dibens skaidri saskatāms. Tikai dažās vietās ap Kazu krācēm tai nevar pārbrist, kas būs iezīmēts ar melnu krasta līniju. Pašām Kazu krācēm, kur ierīkota airēšanas slaloma trase, pāri brist arī nevajadzētu, lai netraucētu Latvijas čempionāta ūdenstūrismā norisi. Šis arī iemesls, kāpēc xRace distances dalībniekiem Valmierā nebūs laivu posms, bet tā vietā - citi ne mazāk interesanti uzdevumi.

Sacensību centrs

Sacensību centrs atrodas Dīvaliņa pļavās pretī stāvvietai Dīvaliņa ielā 15, Valmierā. Spied šeit, lai saņemtu norādes.

 

Sacensību centrā tiks nodrošinātas tualetes, mantu glabātuve, ģērbtuves, reģistrācija, karšu saņemšana, pirmā medicīniskā palīdzība, apbalvošana. Dalībniekiem būs iespēja iegādāties ISOSTAR enerģijas dzērienus, želejas un batoniņus, kā arī citas lietas sacensību atbalstītāju teltīs. 

Sacensību norises plāns (var tikt precizēts pirms sacensībām):

Laiks Aktivitāte
10:00 Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana
12:30 Starts
16:30 Finišs (kontrollaika beigas)
17:30 Posma un kopvērtējuma apbalvošana 

Numuru izņemšanas kārtība

Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums un jāparakstās reģistrācijas protokolā par starta pakas saņemšanu un ar ko apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Komandas aploksnē atradīsies numuri, saspraudes, SI kartes (identi), aproce SI kartes piestiprināšanai ap roku, kā arī dažādi speciālie piedāvājumi no atbalstītājiem. Komandām, kas īrē kompasus, tie tiks izsniegti kopā ar aploksnēm.

uzdevuma paraugs

Uz kartes būs uzdevumi, kurus izpildot, varēs iegūt vērtīgos X punktus. Uzdevumi ir uzlaboti un vienkāršoti, lai dalībnieki tos varētu atrisināt arī apmeklējot dažus no uzdevumā norādītos KP. Atceries izlasīt instrukcijas, pirms ķeries klāt uzdevumiem.

XRACE INSTRUKCIJAS

Starp katriem 5 kartē atzīmētajiem rogaininga KP apmēram pa vidu atrodas 1 kartē neatzīmēts X-punkts, kura precīzu vietu var noteikt, tā aprakstā trūkstošo vārdu/skaitļu vietā ierakstot kodus, ko atradīsiet dabā uz KP stacijām. Piemēram: “Atrodas uz [99]” nozīmē, ka trūkstošo vārdu atradīsiet uz KP99 stacijas.

sacensību karte

Sacensību kartes dalībnieki saņem sacensību rītā reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1cm = 200m dabā. Karte sagatavota balstoties uz apgāda “Jāņa Sēta” topogrāfiskajiem materiāliem. Kartē veiktas korekcijas pēc apsekošanas dabā.

 

Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location
10 Lapene uz deguna / Gazebo on spur 55 Liela priede izcirtumā / Tall pine within clearing
20 Slimnīcas ZR stūris 65 Pamestas kaltes D telpā / S room of abandoned kiln
30 Telegrāfa ēkas galvenā ieeja (dabā vērsta uz ZA) 75 Izcirtuma ZR stūris / NW corner of clearing
40 Valmieras skolotāju semināra ēkas R pagalms 85 Izcirtuma R stūris / W corner of clearing
50 Jāņparka stacijas ēkas A stūris 95 Egļu audzes A gals / E end of spruce grove
21 Strauta izteka no pazemes / Source of stream 46 Grāvja ieteka dīķī / Ditch entrance into pond
31 Drupu DA telpa / SE room inside ruins 66 Meža DA stūris / SE corner of forest
41 Vidējais grāvju krusts / Mid ditch junction 76 Klajuma DA gals / E end of open area
51 Stigas A gals / E end of ride 86 Koku rindas/grāvja Z gals / N end of tree-row/ditch
71 Vidējais grāvju krusts / Mid ditch junction 96 Saliņas D gals / S end of islet
32 Pussalas R gals / W end of peninsula 27 Vecupes ZA stūris / NE corner of oxbow lake
42 Saliņa dīķī / Islet in pond 37 Saliņas ZA gals / NE end of islet
52 Bedres DR augšmala / SW rim-top of pit 47 Z rags vecupē / N cape in oxbow lake
62 Mūra ZR posms / NW segment of wall 57 Egļu audzes DR gals / SW end of spruce grove
72 Jaunaudzes ZR stūris / NW corner of young forest 77 Z krastā iegrimuši koki / Trees fallen on N bank 
33 R drupas / W ruins 28 Vidējais grāvju krusts / Mid ditch junction
43 D priede izcitumā / S pine-tree in clearing 38 ZR dīķis / NW pond
53 Izžuvuša līcīša A gals / E end of dried bay 48 DR ūdenstornis / SW water tower
63 Grāvja ieteka dīķī / Ditch entrance into pond 58 Dīķa ZA gals / NE end of pond
93 A koku rindas D gals / E end of W tree row 78 Bij. dz-ceļa tuneļa R puse / W side of ex-train tunnel
34 3 meža audžu robeža  / Border of 3 forest groves 19 Zemās paralēlās virves / Low parallel ropes
44 Klajumiņa A stūris / E corner of small open area 29 Zilais tīkls (noaut apavus) / Blue net (remove shoes)
54 Jaunaudzes ZA stūris / NE corner of young forest 59 Kāpjamstabs / Climbing pole
64 Klajuma Z izvirzījums / N protrusion of open area 79 Kāpšanas siena (jebkura puse) / Climbing wall (any)
94 Izcirtuma D stūris / S corner of clearing 99 Virvju kāpnes (jebkura puse) / Rope ladder (any)
Finišs zem arkas / Finish under arch