xRace logo

KO REDZĒSIM?

Šī gada xRace sezona noslēgsies Ķekavas novadā, taču šoreiz nevis saistībā ar vistiņām, bet gan Baložiem un to paspārnē paslēptajiem mežiem, purviem, ezeriem, upēm un pat salām. Pa ceļam uzzināsiet, kāds paliek balts lakatiņš, ja to iemērc Sausajā Daugavā. Mēs vēl aizvien nevaram izlemt, vai posmu no Baložiem līdz Daugavai likt dalībniekiem veikt kājām, pedāļiem vai laivām, bet varbūt ar čukčukbānīti, piekrautu pilnu ar kūdru. Taču vēl pārsteidzošāk - pirms vairāk nekā 100 gadiem Eižens Ostvalds visu šo gabalu veica ar lāpstu, izrokot iespaidīgu meliorācijas kanālu, kas jums kalpos vismaz kā orientieris. Orientieristiem nāksies izvilkt lupu Baložu slēpošanas trases mikroreljefā. Savukārt romantiķi varēs uzlikt rozā brilles Rāmavas muižas parkā. Tiem, kas nepaspēja uz Aglonu, piedāvāsim mazu svētceļojumu uz Katlakalna baznīcu. Un, ja esat tikai tikko pamodušies un piedalīsieties xRace pirmoreiz, tad savus pirmos kucēnus varēsiet slīcināt Titurgas ezerā. Un tas viss vienā mazā novadā vienā īsā atvasaras dienā.

SACENSĪBU CENTRS

Sacensību centrs atradīsies Baložu vidusskolā (ieeja no sporta centra puses), Skolas iela 6, Baloži, Ķekavas novads. Sacensību centrā būs sacensību starts un finišs, veloserviss, reģistrācija un numuru izņemšana, tualetes, ēdināšana, mantu glabātuve, kā arī atbalstītāju teltis. Ikvienam būs iespēja iegādāties enerģijas želejas, dzērienus un batoniņus no sporta uztura ražotāja ISOSTAR. 

Laiks Apraksts
09:00 Sākas reģistrācija un numuru izņemšana
10:00 Sākas velo novietošana veloparkā blakus sacensību centram
10:40 Karšu izdalīšana reģistrācijā
10:45 Tiek atvērts starta koridors
11:00 Starts Garmin Sporta, Nature Valley Tautas un Isostar Īsajai distancēm
15:00 Kontrollaika beigas Īsajai distancei
17:00 Kontrollaika beigas Nature Valley Tautas distancei
19:00 Kontrollaika beigas Garmin Sporta distancei

RED BULL NOSLĒGUMA PASĀKUMS

Šoreiz noslēguma pasākumu mums "uzsauc" RedBull, kas nodrošinās ne tikai mūziku un bārmeni, bet arī bezmaksas dzērienus - mūsuprāt, visām gaumēm. Ēdīsim xRace kliņģeri, atcerēsimies sezonu un apsveiksim šī gada labākās komandas. Uzņēmumu klases komandas saņems piemiņas kolāžu ar atmiņas mirkļiem no šī gada piedzīvojumiem.

DISTANČU PARAMETRI

Distanču parametriem ir atbilstoši nolikumā minētajam. 

Parametri Sporta distance Tautas distance Īsā distance
Uzvarētāja laiks 5 stundas 3-3,25 stundas 1,5 stundas
Ar kājām 15 km 8 km 3 km
Ar velo 50 km 25 km 10 km
Ar laivām 4 km 2 km 1 km
Sacensību kontrollaiks 8 stundas 6 stundas 4 stundas

NUMURU IZŅEMŠANA UN IZMAIŅAS KOMANDAS SASTĀVĀ

Numuru izņemšana sacensību centrā ilgs līdz pat visu distanču starta brīdim. Uz numuru izņemšanu jāierodas visai komandai, un katram dalībniekam jāparakstās starta protokolā par ekipējuma un starta pakas saņemšanu, kā arī par atbildības uzņemšanos par savu veselību un drošību distancē. Ja komandas datos ir izmaiņas, mājas lapā tās iespējams veikt līdz svētdienai nedēļā pirms sacensību nedēļas, ar komandas pieejas kodu ielogojoties Reģistrācijas sadaļā. 

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Obligātais ekipējums velosipēds, veloķivere, uzlādēts mobilais tālrunis, lai varētu ar īsziņu “atzīmēties” kontrolpunktā gadījumā, ja tas kādu iemeslu dēļ neatrodas savā vietā vai nedarbojas. Distancē noderēs veloplanšete, odometrs, ūdensizturīgs marķieris, ūdensdrošs iepakojums telefonam. 

ATZĪMĒŠANĀS SISTĒMA

Varam apstiprināt, ka arī turpmāk izmantosim jaunos SIAC identus! Lai ar šiem identiem atzīmētos kontrolpunktā, pietiks ar identa pietuvināšanu stacijai - tiklīdz SIAC identā mirgo sarkana gaismiņa un skan skaņas signāls, tas nozīmē, ka atzīmēšanās kontrolpunktā ir notikusi. Ceram, ka novērtēsiet daudz ērtāko un ātrāko atzīmēšanos, piemēram, pirmajos distances punktos, velo posmos, laivu posmos vai kontrolpunktos, kas atrodas augstāk kokos vai gaisā virvēs! Jāatceras, ka dalībniekam, kurš sacensību dienā pie SI stacijas ierodas pirmais no visiem, būs nepieciešams aktivizēt SI staciju, tajā atzīmējoties, ievietojot SIAC identu stacijā. Vairāk info par SIAC identiem: spied šeit.