xRace logo

LIELAIS XRACE RĪGAS PIEDZĪVOJUMS

 KO REDZĒSIM?

Avots: http://m.delfi.lvhttp://www.vietas.lvhttps://www.kulturaskarte.lvhttp://www.citariga.lv 

balta_kapa.PNG

Ceļā no Rīgas Jūrmalas pilsēta sākas jau pirms Lielupes tilta, un pilsētas teritorijā ietilpst arī teritorija Lielupes labajā krastā – Priedaine un Vārnukrogs. Šeit pie Lielupes ietekas jūrā atrodas unikāls dabas veidojums – Baltā kāpa 100 metru platumā un 800 metru garumā. No kāpas paveras skats uz Lielupes ieteku jūrā, Stirnuragu un Buļļupi. Kāpa radusies pēc tam, kad upe 1757. gadā pārrāva zemes šaurumu, izveidojot jaunu ieteku jūrā. Baltā kāpa atrodas 4 kilometru attālumā no Priedaines stacijas, ar velosipēdu vai automašīnu tur var nokļūt, braucot pa Vārnukroga ceļu.

Ievērojamākais Zemgales priekšpilsētā ir Arkādijas dārzs. Grieķu mītos stāstīts par Arkādiju kā kalnainu apvidu, kur dievi bezrūpīgi līksmo un labprāt tiekas ar cilvēkiem. Teiksmainā Arkādija asociējas ar idillisku ainavu, mierīgu, omulīgu atpūtu un pieticīgiem, laimīgiem cilvēkiem. Tagadējā Arkādijas parka vietā 1852. gadā ierīkoja dārzu ar dzīvojamo māju un siltumnīcu, vēlāk tur uzcēla teātri un bumbotavu. Kad dārzs nonāca pilsētas īpašumā, to pārdēvēja par Torņkalna parku. Pēc 1900.gada parku rekonstruēja – izveidoja Mārupītes gultni, iekārtoja dīķus, ūdenskritumus, uzcēla tiltus, bet 1910.gadā uzcēla restorāna ēku. 1911.gadā to nosauca par Arkādiju. Parka labiekārtošana turpinājās un tika veikta kārtējā rekonstrukcija un iekārtots koncertlaukums un estrāde.

Arkadijas_parks.PNG

____psala.PNG

Viena no izteiksmīgākajām senās koka apbūves vietām, kas saglabājusies līdz mūsdienām, ir sens zvejnieku ciems – Ķīpsala. Tagadējo konfigurāciju Ķīpsala ieguvusi, saplūstot vairākām mazām salām. 20. gs. sākumā salas iedzīvotāju nodarbošanās pamatā bija saistīta ar jūru un Daugavas ūdeņiem – salu apdzīvoja zvejnieki, jūrnieki, loči, enkurnieki, pārcēlāji, tādēļ arī liela daļa ielu iemantojušas ar atbilstošus nosaukumus – Matrožu, Tīklu, Enkuru, Kaiju, Zvejnieku, Loču, Ogļu. 19. un 20. gs. mijā salas ziemeļu daļā izveidojusies mazstāvu dzīvojamā apbūve, kas šobrīd ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis, turklāt Ķīpsalas teritorija ietilpst UNESCO Pasaules Kultūras un dabas mantojuma vietas – Rīgas vēsturiskais centrs – aizsargjoslā. Ķīpsala vēsturiski ir viena no apdzīvotākajām vietām Pārdaugavā.

 SACENSĪBU CENTRS  

Sacensību centrs atradīsies  Lucavsalas aktīvās atpūtas parkā, Rīgā. Sacensību centrā būs sacensību starts un finišs, veloserviss, reģistrācija un numuru izņemšana, tualetes, ēdināšana, mantu glabātuve,  kā arī atbalstītāju teltis. Ikvienam būs iespēja iegādāties enerģijas želejas, dzērienus un batoniņus no sporta uztura ražotāja ISOSTAR. Dušas dalībniekiem sacensību dienā ir pieejamas Rīgas Valsts 2.ģimnāzijā Krišjāņa Valdemāra ielā 1, Rīgā laikā no plkst. 23.00 līdz 7.00. Ieeja no pagalma puses caur invalīdu iebrauktuvi. Skatīt kartē: ŠEIT

UZ SACENSĪBU CENTRU AUTOSTĀVVIETA 
Links: Lucavsalas aktīvās atpūtas parks, Rīga  Links: Lucavsalas aktīvās atpūtas parks, Rīga
  Attālums līdz sacensību centram ~350m

 

 LAIKA GRAFIKS  DISTANCES APRAKSTS
18:00 Sākas reģistrācija un numuru izņemšana
21:00 Starts Sporta, Tautas (ar velosipēdu) un Īsajai distancei (skriešus)
01:00 Kontrollaika beigas Isostar Īsajai distancei
06:00 Kontrollaika beigas Nissan Skandi Motors Tautas un Garmin Sporta distancei 

Rīgas Svētki ir īstais laiks, lai izbaudītu kārtīgus piedzīvojumus pilsētas vidē. Papildus izaicinājums būs starts vakarā un posma norise pa nakti, kas ļaus vērot Rīgas Svētku salūtu no distances vidus. Lielākā daļa no distances vīsies pa Rīgas parkiem un ielām, iepazīstinot ar naksnīgajiem Pārdaugavas nostūriem. Laivu uzdevumā būs jācīnās ar Daugavas viļņiem, bet neiztrūkstoša sastāvdaļa būs uzdevumi kādā mežā, kur drošāk būs doties kopā, lai nenomaldītos. Šoreiz TAUTAS un SPORTA distancēm sacensības sāksies startējot ar velosipēdiem un dodoties kopīgā velo braucienā pēc sacensību kartēm. ĪSAJAI distancei starts, kā ierasts, skriešus un velosipēdi jānovieto veloparkā pie sacensību centra.

DISTANČU PARAMETRI

Distanču parametriem ir informatīva nozīme, un sacensību dienā tie var atšķirties. Attālumi mērīti pa optimālo pārvietošanās maršrutu.

STARTS - VELO BRAUCIENS LĪDZ KARTĒM

 

 NUMURU IZŅEMŠANA UN IZMAIŅAS KOMANDAS SASTĀVĀ

 EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Numuru izņemšana sacensību centrā ilgs līdz pat visu distanču starta brīdim, bet iesakām ierasties savlaicīgi. Uz numuru izņemšanu jāierodas visai komandai, un katram dalībniekam jāparakstās starta protokolā par ekipējuma un starta pakas saņemšanu, kā arī par atbildības uzņemšanos par savu veselību un drošību distancē. Ja komandas datos ir izmaiņas, mājas lapā tās iespējams veikt līdz svētdienai nedēļā pirms sacensību nedēļas, ar komandas pieejas kodu ielogojoties Reģistrācijas sadaļā. Sacensību nedēļā un sacensību dienā par distances, dalībnieka vai nosaukuma maiņu papildus jāmaksā 5 EUR. 

Obligātais ekipējums - velosipēda aizmugurējā sarkanā lampa/mirkšķis, pieres lukturis, atstarotājs uz drēbēm vai somas, velosipēds, veloķivere, uzlādēts mobilais tālrunis, lai varētu ar īsziņu “atzīmēties” kontrolpunktā gadījumā, ja tas kādu iemeslu dēļ neatrodas savā vietā vai nedarbojas, kā arī viedtelefons ar internetu un interneta pārlūka aplikāciju, lai ar QR koda vai web adreses palīdzību Google Maps kartē varētu atrast apslēpto kontrolpunktu atrašanās vietu. Distancē noderēs veloplanšete, odometrs, ūdensizturīgs marķieris, ūdensdrošs iepakojums telefonam. 

siac.jpg

Esam priecīgi par jaunumu šajā sezonā - ierasto SI karšu vietā turpmāk izmantosim jaunos SIAC identus! Lai ar šiem identiem atzīmētos kontrolpunktā, pietiks ar identa pietuvināšanu stacijai - tiklīdz SIAC identā mirgo sarkana gaismiņa un skan skaņas signāls, tas nozīmē, ka atzīmēšanās kontrolpunktā ir notikusi. Ceram, ka novērtēsiet daudz ērtāko un ātrāko atzīmēšanos, piemēram, pirmajos distances punktos, velo posmos, laivu posmos vai kontrolpunktos, kas atrodas augstāk kokos vai gaisā virvēs! Jāatceras, ka dalībniekam, kurš sacensību dienā pie SI stacijas ierodas pirmais no visiem, būs nepieciešams aktivizēt SI staciju, tajā atzīmējoties, ievietojot SIAC identu stacijā. Vairāk info par SIAC identiem: spied šeit

SPECIĀLAIS PIEDĀVĀJUMS NO SPORTA UZTURA ISOSTAR
     
xRace 2h komandas komplekts
ar 30% atlaidi - €17.76 (€25.30)
xRace 4h komandas komplekts
ar 30% atlaidi - €26.89 (€38.30)
xRace 6h komandas komplekts
ar 30% atlaidi - €33.47 (€47.70)
2.PNG 4h.PNG 6h.PNG
SKANDI MOTORS SPECIĀLAIS PIEDĀVĀJUMS
20 Nissan Qashqai par superizdevīgām cenām tikai vēl augustā no mūsu sadarbības partnera Skandi Motors! Automašīnu saraksts te >>>
GARMIN SPECIĀLAIS PIEDĀVĀJUMS

 

Pievienot komentāru

 • Mārtiņš

  Sveiki!
  Meklējam trešo dalībnieku uz Rīgas posmu 'tautas distance, vīriešu grupa'
  Par dalību nav jāmaksā.
  Ja ir interese, zvani uz 28691888

 • Māris

  Ja kāda komanda meklē aizvietotāju, dodiet ziņu. jansons.maris@gmail.com

 • R

  Tautas distancē sanāk tīrā summa 43.7 ;)

 
Karstā ziņa
LIELAIS XRACE RĪGAS PIEDZĪVOJUMS 19.-20.AUGUSTĀ!