xRace logo

2.jūnijā xRace pirmo reizi norisināsies Liepājā

26. maijs, 16:09

Liepājas posms ir lielākais sezonas jaunums, jo šajā pilsētā xRace nevienu reizi nav viesojies aizvadīto 8 gadu laikā, savukārt daži piedzīvojumu sacensību veterāni joprojām atminas citas piedzīvojumu sacensības Liepājā, kas neaizmirstamas palikušas atmiņā gadiem ilgi. Vēju pilsēta vasaras sākumā piedāvā bagātīgas iespējas pašā pilsētā un pilsētas apkārtnē radīt nebijušus piedzīvojumus xRace dalībniekiem. Tā kā pavisam tuvu būs gada īsākā nakts un garākā diena, šis posms Liepājā būs garāks kā ierastie xRace posmi.

Lai piedalītos, dalībnieki aicināti līdzi ņemt mērķtiecību, cīņas sparu un draugus (kopā 2-4 komandā) un gatavību uz 4-8 stundām mesties aizraujošā piedzīvojumā. Dalībniekiem nepieciešamais ekipējums distancē ir tikai velosipēds, ķivere un mobilais tālrunis, bet distances laikā katra komanda pēc saņemtās kartes vadās un pilda dažādus uzdevumus gan ar velosipēdiem, gan skrienot, gan arī pārvietojoties ar laivām, ko nodrošina organizatori.

Starta centrs atradīsies gleznainā piejūras priežu meža ielokā pie Beberliņu ezera Liepājas Karostā Lībiešu iela 2/6.  Starta laiks, tālā ceļa dēļ, mazliet vēlāks - plkst. 13:00.

Sacensībās ir pieejamas trīs distances – Garmin 8h distance, kur ātrākie finišēs jau pēc 6h. Nature Valley 6h distance, kur ātrākie finišēs pēc 4h un Isostar Īsā distance – draugiem un ģimenēm – finiša laiks ap 2-3h. Sacensību centrā būs pieejam arī bezmaksas foto orientēšanās, kas vieglā solītī to pildot, aizņems apmēram 1h.

Ja kādam šķiet, ka viņš Karostu jau redzējis pērnajā "Stirnubukā", tad patiesībā viņš tikai paskrējis tai garām. Distancē būs iespēja šīs vietas apskatīt tuvāk un kā Indiana Džounsam atklāt Latvijas džungļos ieaugušo zudušo pilsētu. Un, kā jau kārtīgiem arheologiem, noderēs arī lukturis, lai varētu atrast arī pazemē paslēptos dārgumus - vērtīgos kontrolpunktus.  Bez luktura iesakām paņemt līdzi arī kādu pretodu līdzekli, ja nu nepaspēsiet no tiem aizmukt.