xRace logo

Ar startu Talsos iesākusies xRace jaunā sezona

8. maijs, 12:36

Nedēļas nogalē Kurzemes pilsētā Talsos ar pirmo posmu tika atklāta devītā sezona interesantajam piedzīvojumu seriālam xRace, pulcējot ap 90 komandām un trīssimt gan izsportoties, gan azartisku sajūtu meklējošus aktīvā dzīvesveida piekritējus. Dalībnieki “Garmin” Sporta, “Nature Valley” Tautas un “Isostar” īsajā distancē gleznainajā un kalnainajā Talsu apkārtnē orientējās gan skrienot, braucot ar riteni un airējot. Pārsvarā augstākajās vietās ierindojās jau iepriekš panākumus guvušās komandas, bet neiztika arī bez tādām, kuras trijniekā vai apbalvojamajā sešiniekā iekļuva pirmo reizi.

Marta beigās tika atklāta rogaininga sacensību sezona, bet aprīļa mēnesī bija sākušies vairāki Latvijā populāri skriešanas seriāli, tāpēc ar lielu nepacietību tika gaidīts xRace piedzīvojumu sacensību devītās sezonas sākums. Un pagājušajā sestdienā Talsos tā tika atklāta. Sākumā šķita, ka dalībniekiem nāksies samierināties ar tādiem pašiem pavēsiem un lietainiem laika apstākļiem kā pērn turpat sezonas beigās septembrī, tomēr jau īsi pirms starta uzspīdēja saulīte un gaisa temperatūra bija nedaudz uzsilusi, liekot daļai šķirties no līdzpaņemtajām jakām. Organizatori bija parūpējušies, lai trase nebūtu tāda pati kā 2017.gadā, sarūpējot dalībniekiem vēl neatklātas vietas un dažus jaunus izaicinājumus. Reizēm, izvēloties īsākos maršrutus, nācās saskarties ar papildu slodzi, proti, ar Talsu kalnaino reljefu un deviņu pakalnu iekarošanu.

Pagājušajā gadā tieši deviņu pakalnu pilsētā pirmo reizi kartes tika dalītas iepriekš, un arī šogad pie šīs tradīcijas palika. Taču šoreiz dalībnieki kartes saņēma nevis ierašanās brīdī, bet gan visi kopīgi 20 minūtes pirms starta. Līdz ar to atlikušais laiks līdz sacensību sākumam tika pavadīts cītīgi pētot kartes. Lai arī viedoklis nebija viennozīmīgs, tomēr lielākā daļa atzina, ka patika arī jaunā sistēma ar posmu veikšanu. To, kāds būs nākamais posms, dalībnieki uzzināja tikai iepriekšējā posma beigās. Šāds te jauninājums piedeva papildu azartu.

Dienas vidū plkst.12.00, kad starta koridors pie Talsu Sporta nama bija pilns, vienlaicīgi trasē devās visu trīs distanču pārstāvji. Grūtākajā Garmin Sporta distancē vīriešu konkurencē izvērtās ļoti spraiga cīņa par uzvaru starp divām komandām – „Lūzumpunkts” un „Suunto Latvija”. Viņu pārsvars pār pārējiem bija tik izteikts, ka pat pietrūkstošie trīs punkti un līdz ar to piešķirtā pusstunda soda ļāva abiem līderiem tik un tā būt krietni priekšā konkurentiem. Distancē pavadot 4:15:37, 2017.gada panākumu Talsos atkārtoja un pirmo vietu ieguva pagājušā gada kopvērtējuma uzvarētāji Uldis Žimants, Alberts Jasāns, Atis Krūmiņš zem jaunā komandas nosaukuma „Lūzumpunkts” (iepriekš saucās „Adidas adventure team”). Nepilnu minūti vēlāk finišēja otrās vietas ieguvēji Kārkliņu ģimene no Suunto komandas, kur kopā ar tēvu Kasparu startēja abi dēli Daniels un Kristaps. 48 minūtes vēlāk finišēja un vienu pakāpienu zemāk nekā pērn ierindojās lietuvieši no „Speedway”, ieņemot trešo vietu. Savācot maksimālo 171 punktu un distancē pavadot 5:04:06, trešie kopējā ieskaitē un ar 25 minūšu pārsvaru stabili pirmie Mix grupā bija „Isostar” ar Vladimiru Ļašu, Ediju Šmitu un Lindu Krūmiņu sastāvā. Tikmēr kādreiz „Isostar” vīru konkurencē pārstāvējušais un tagad „Paldies Jānim” startējošais Kristaps Epners ar komandas biedriem Daci Lindi un Jāni Blanku izcīnīja otro vietu, bet 15 minūtes ilgāk trasē pavadīja trešo vietu ieguvušie „Lux”. Uzņēmumu kategorijā trijniekā iekļuva kopējās ieskaites labākās trīs komandas – „Lūzumpunkts”, „Suunto Latvija” un „Isostar”.

Jaunā atbalstītāja „Nature Valley” tautas distancē pirmie finišēja „Mežā galvenais”, taču beigās viņiem sanāca trešā vieta, jo saņēma 10 minūšu sodu par viena punkta pietrūkšanu. Līdz ar to uzvaru vīriešu konkurencē svinēja visus 138 punktus savākušie un laiku 3:42:25 uzrādījušie „Riga Adventure team – 2 koki un citi zvēri ” (Mārtiņš Ozoliņš, Andris Grandāns, Jānis Šneiders), kuri pagājušā gadā bija viena no abām līdervienībām Mix ieskaitē. Ja iepriekš no D8 komandām labākie bija pagājušā gadā Talsos 3.vietu ieguvušie „D8 Spēks”, tad šoreiz otro vietu izcīnīja un tikai 2 minūtes uzvarētājiem piekāpušies krietnu progresu parādījušie „D8 Bravo”. Gandrīz divas minūtes pirmās divas komandas šķīra arī Mix grupā, kur „Lizums BB team” (Gunārs un Ingars Bumburi, Mairita Buklagina) izcīnīja pirmo uzvaru un bija nedaudz ātrāki par „Pazudušajiem”, kas iepriekš bija zināmi kā „Reaktīvie eži”. Trijnieku noslēdza „Abinieki”, kuri par 48 sekundēm apsteidza un aiz pjedestāla atstāja „Freeride”. Sieviešu konkurencē labākās ar laiku 4:15:49 bija jaunpienācējas ar orientēšanās pieredzi „Pļavas tilbītes” (Anete Segliņa, Sanita Ivanova, Zane Grīnberga), aiz sevis atstājot no „Latgranulām” par „Blondajām Almām” pārtapušās un  jaunajā sastāvā startējušās „Whatever”. Tikmēr Uzņēmumu ieskaitē pirmais trijnieks izskatījās šādi – „D8 Bravo”, „JS Products” un „Danline”.

„Isostar” īsajā distancē, kur norisinājās vislīdzīgākā cīņa par uzvaru, dominēja ģimeņu komandas. Līderpozīcijās esošajiem un uzvaru izcīnījušiem Intam Marcinkevičam un Dāvim Pavlovičam finišā tikai sešas sekundes piekāpās Peiču ģimene no „Pamēģināsim”, bet divas minūtes vēlāk finišēja Kļimavičusi no 2M. Draugu kategorijā savā debijā xRace uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Zane Kālberga un Inese Vilciņa ar apetīti rosinošo komandas nosaukumu „Konditora sapnis”. Viņas finišēja trešās, bet bija vienīgās, kas sakrāja visus 55 punktus. Līdz ar to „Eugesta un partneri” tika otrā vieta, bet dēļ ģimenes pieauguma ziņām līdz galam beigām nenostartējušie un tikai ceturtdaļu no punktiem savākušie „Jenoti” saņems diplomu par trešo vietu.

Dalībniekiem kā parasti izlozē bija iespējas tikt pie sacensību atbalstītāju sarūpētajām balvām.