xRace logo

Ar vinnētu Reb Bull balvu Rīgā aizvadīts xRace piedzīvojumu sacensību 3.posms

23. augusts, 08:48

Pagājušajā nedēļas nogalē Rīgas svētku laikā ar Rīgas domes atbalstu tika aizvadīts xRace piedzīvojumu sacensību trešais posms “Lielais Rīgas piedzīvojums”, kurā visās distancēs kopā sacentās trīs simti sportistu un piedzīvojumu meklētāju un kurā tika vinnēta arī organizatoru sarūpētā īpašā Red Bull balva – ceļojums uz Red Bull pasākumu Slovēnijā. Garmin Sporta distancē uzvarēja ISOSTAR komanda, Nature Valley Tautas distancē pirmo vietu ieguva “Ozons”, bet īsākajā Isostar draugu un ģimenes distancē nepārspēti palika “D4”. 

Pēc divarpus mēnešu pauzes “xRace” devītā sezona turpinājās ar trešo posmu Rīgā. 
Kamēr visapkārt norisinājās galvaspilsētas svētku pasākumi, xRace dalībnieki ierastās Lucavsalas vietā pulcējās Buļļu salā, jo par sacensību centru pirmo reizi “Lielajā Rīgas piedzīvojumā” bija izvēlēts vēsturiskais Daugavgrīvas cietoksnis. xRace dalībnieki sacensību laikā apskatīja zviedru cietoksni, krievu fortus, noslēpumainās akmens skulptūras, kā arī vēl daudz ko citu Buļļu salā, dodoties cauri ar mežiem un purvājiem apaugušajām jūras saskalotajām smilšu kāpām. Visām trim distancēm – Garmin Sporta ar astoņu stundu kontrollaiku, Nature Valley Tautas ar sešu stundu kontrollaiku, gan arī Isostar Īsajā ar četru stundu kontrollaiku – starts tika dots plkst. 11.00, bet dalībnieki ar sacensību karti varēja sākt iepazīties jau 20 minūtes iepriekš. 

Garmin Sporta distancē pārliecinoši uzvarēja jauktā komanda ISOSTAR (Eiropas čempionātā orientēšanās atzīstami nostartējušie Jānis un Linda Krūmiņi un Edijs Šmits), kuri savāca visus 129 punktus, distancē pavadot 5:18:29. Pusstundu vēlāk finišā ieradās pirmo divu posmu uzvarētāji “Lūzumpunkts”, taču viņiem pietrūka četru punktu un nācās palikt tikai septītajā vietā. Lai arī par uzvarētājiem distancē pavadīja pusotru stundu ilgāk, tomēr ar visiem savāktajiem 129 punktiem otro vietu ieguva jaukta komanda “Where’s the finish?” (augustā pasaules čempionātā orientēšanās Rīgā startējusī Irita Puķīte, pasaules čempionāta inspektors Guntars Mankus un Jānis Zagorskis). Četras minūtes agrāk par otrās vietas ieguvējiem finišēja jauktā komanda “LUX” (Kārlis un Sandra Priedīši, Daniels Jeļisejevs), taču viens nesavāktais punkts un desmit minūtes soda par to nobīdīja viņus uz trešo vietu. Kopējā ieskaitē tikai ceturtā bija labākā vīriešu komanda “Speedway” no Lietuvas, kuri distancē pavadīja jau vairāk nekā septiņas stundas.

Tikmēr Nature Valley Tautas distancē, kur sacentās vairāk nekā 60 komandu, labākās izrādījās vīriešu komandas. Savācot visus 76 punktus un distancē pavadot 2:37:54, uzvaru svinēja “Ozons” komanda (Mārtiņš Linde, Jānis Ansabergs, Māris Jansons), kura šosezon vēl nebija startējusi un droši varēja piedalīties Garmin Sporta distancē. Septiņas minūtes viņiem piekāpās un otro posmu pēc kārtas otro vietu ieguva “Mežā galvenais” (Māris Freimanis, Renārs Pūce, Jānis Lācis). Nākamās komandas distancē pavadīja jau vairāk nekā 3 stundas. Spraigajā cīņā par trešo vietu otro reizi trijniekā šajā sezonā iekļuva D8bravo (Jānis Cunskis, Artūrs Škuts, Zigmārs Gailis), kuri par vienu minūti apsteidza un tūdaļ aiz trijnieka atstāja pirmā posma uzvarētājus “Riga Adventure Team - 2 koki un citi zvēri”. Trešie finišēja “True story”, taču pie godalgas viņiem patraucēja tikt viena punkta nesavākšana, jo desmit minūtes soda viņus nobīdīja uz piekto vietu, 3 minūtes aiz trijnieka. Labākā jauktā komanda “I&A&L” (Ilze Cahrausa, Kārlis Jurševics, Andis Rešķis) kopējā ieskaitē ieņēma 7.vietu (3:22:40), bet sieviešu konkurencē labākās bija Arta Linde, Jana Smelena, Evija Līviņa no “Whatever” (3:52:04, 18.vieta kopējā ieskaitē). 

Labāko komandu dalībnieki ar lielu nepacietību gaidīja xRace rīkotāju piedāvātās īpašās Red Bull balvas iegūšanas aktivitāti, kurā piedalījās divas labākās Garmin sporta un sešas labākās Nature Valley Tautas klases komandas. Organizatoru izdomātajā papildu aktivitātēs vairākās kārtās – Red Bull bundžu mešanā, metamo kauliņu spēlē, “Akmens, šķēres, papīrīts” – veiksmīgākie izrādījās “I&A&K”, kas tad 15.septembrī dosies uz leģendāro tramplīnlēkšanas centru Slovēnijā Planicu, kur būs jāveic 400m vertikālais skrējiens pa tramplīnlēkšanas kalnu.

Lielais xRace Rīgas piedzīvojums bija xRace sezonas priekšpēdējais trešais posms, bet nākamais ceturtais un vienlaikus arī sezonas noslēguma posms notiks 22.septembrī Baložos. Organizatori saka paldies sacensību atbalstītājiem, galvenokārt, Rīgas domei, Nature Valley, Garmin, Isostar, Gandrs poligrāfija, Ceļotājs, Vitamax, RedBull, Hanzas Maiznīca, Velosock, Magnesia, Futura, Long Chips un SLO.