xRace logo

Lielais Rīgas xRace nakts piedzīvojums jau šajā sestdienā

5. jūlijs, 10:57

Jau šajā sestdienā, Rīga norisināsies lielisks, aizraujošs un sportisks nakts piedzīvojums – Lielais Rīgas xRace piedzīvojums un nakts rogainings. Šis ir viens no aizraujošākajiem piedzīvojumiem, ko izbaudīt tepat pilsētas teritorijā, jo sacensību kontrolpunkti ir izvietoti teritorijā ap Latvijas etnogrāfisko brīvdabas muzeju, līdz ar to dalībniekiem ir iespēja orientēties pilsētas vidē, kā arī meklēt piedzīvojumus meža apvidos. Jāatzīmē, ka sacensības ik gadu pulcē arvien vairāk orientēšanās un aktīvā dzīvesveida piekritējus. Tas ir lielisks veids kā pavadīt brīvdienu kopā ar ģimeni, draugiem vai kolēģiem.

Pasākumu īpaši aizraujošu un piedzīvojumiem bagātu padara fakts, ka tas norisināsies vakara/ nakts pirmajā pusē. Pirmās, un arī garākās - 6h Garmin un Rogaininga pastaigas distances starts tiks dots pulksten 18:00 vakarā. Garākās distances dalībnieki finišu sasniegs ap pusnakti un apbalvošana norisināsies nudien romantiskā un iespējams nedaudz pat spocīgā mēness gaismā. Savukārt, xRace piedzīvojumu distancei tiks krietni palielināta  X-punktu vērtība, lai dalībniekiem būtu iespēja apmeklēt pašas interesantākās vietas. Arī nākotnē turpināsim meklēt vēl interesantākas vietas X-punktiem, kur nepietiks tikai atzīmēšanos, piemēram, pie ēkas stūra, bet būs arī kaut kur jāuzrāpjas, jāielien, jāpārpeld un pašiem jāuzprasās uz piedzīvojumiem. Stratēģijas iesaiste xRace distancē viennozīmīgi būs nepieciešama. Savukārt, Rogaininga distances veicējiem ir jābūt gataviem atrast kontrolpunktus, kas iespējams apslēpušies neparastās vietās.

Sestdien dalībnieki startēs vairākās distancēs: Bērnu pastaiga pieredzējušo instruktoru pavadībā, kuras ilgums ir 2 stundas un ir paredzēts bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot). Šī ir nudien lieliska iespēja iepazīstināt savus mazos ģimenes locekļus ar orientēšanās pasauli un paradīt, ka kopā ar vecākiem var doties fantastisko piedzīvojumos dabā. Pārējiem dalībnieki dosies dažādu ilgumu distancēs: 2h Better4U, 4h Isostar un 6h Garmin, kurās izplānojot savu stratēģiju ir jāsavāc pēc iespējas vairāk punktu. Individuālie dalībnieki veiks aptuveni 14km garu rogaininga skrējiens “O-RUN”, kur skrējējiem būs jāapmeklē norādītie kontrolpunkti. Kā arī, papildus Rogaininga distancēm norisināsies xRace piedzīvojums, kur kontrolpunktus būs jāmeklē ne tikai ar kājām un velo, bet arī pat ar laivu palīdzību.

Reģistrācija sacensībām pieejama mājas lapā www.xrace.lv un www.rigasrogainings.lv

Sacensībās aicināti pievienoties pilnīgi visi: profesionāli sportisti un orientēšanās entuziasti, kuri jau ir šo sacensību meistari, kā arī aktīvā dzīvesveida mīļotāji un arī vienkārši aktīvi cilvēki, kuriem patīk savu brīvo laiku pavadīt svaigā gaisā un aktīvi darbojoties.  Šī ir lieliska iespēja izbaudīt Rīgu citā gaismā un iepazīt jaunus piedzīvojumus kopā ar draugiem, kolēģiem vai ģimenes locekļiem.

Esam gandarīti un lepni, ka ar katru gadu pasākums kļūst arvien populārāks. Katru reizi dalībnieku skaits mērāms četru ciparu skaitlī, jo uz sacensībām ierodas gan pašmāju orientēšanās entuziasti, draugu kompānijas, uzņēmumu kolektīvi, ģimenes ar bērniem, sportu un aktīvas atpūtas mīloši cilvēki un arī, protams,  ārvalstu orientēšanās entuziasti.

Pasākumu piedāvā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Atbalsta ISOSTAR, Laima Better4U un Garmin.