xRace logo

Pavasara sniegā aizvadītas spraigas cīņas xRace sezonas atklāšanā Jelgavā

17. aprīlis, 15:59

Sestdien, 15.aprīlī, sezonu iesāka piedzīvojumu orientēšanās sportisti, mērojoties spēkiem Jelgavas pilsētas piedzīvojumā, kur pilsētas un novada teritorijā veica skriešanas, velobraukšanas un laivu uzdevumus. Nissan Skandi Motors Tautas distancē uzvara pērnās sezonas čempioniem – TERRA TOPO komandai, bet Garmin Sporta distancē uzvara jelgavnieka Jāņa Krūmiņa pārstāvētajai komandai – Elitārie.

 

Sezonas pirmais posms Jelgavā visus pārsteidza ar sniegu un vēsu laiku, kas turpinājās teju visas dienas garumā. Dalībniekus distancē pārsteidza arī krusa. Negaidītais aukstums bija liktenīgs dažām komandām, kas nefinišēja tieši laikapstākļu dēļ, bet lielākā daļa komandu tika līdz finišam. 

Garmin Sporta distancē arī šajā sezonā sīva konkurence norisinājās staro spēcīgajām “adidas adventure team” un “Elitārie” komandām, kas pērn startēja zem “ISOSTAR” nosaukuma. Šoreiz par 10 minūtēm pārāki bija jelgavnieka Jāņa Krūmiņa komanda, kur startēja arī Raivo Kivlenieks un Kristaps Epners. Otrie palika “adidas adventure team”, bet trešajā vietā vīriešu komandu konkurencē ierindojās “OPEL” komanda. Jaukto komandu vidū lieliski sezonu iesāka komanda “Foršais Briksnis”, ko pārstāvēja Edijs Šmits, Linda Krūmiņa un Kārlis Prauliņš. Vietējo zināšanas par sacensību apkārtni ļāva finišēt minūti priekšā spēcīgajai igauņu komandai “TEAM NORDWOOD”. Arī trešā vieta jelgavnieku komandai “Dinamīts”, ko pārstāvēja Salvis un Ilona Daģi un Kaspars Beķeris. Labākās komandas uzņēmumu komandu konkurencē attiecīgi – adidas adventure team, OPEL un Velux/mySport.

Nissan Skandi Motors Tautas distancē bez lieliem pārsteigumiem iztika visu grupu rezultāti – vīriešu konkurencē labāko trijnieks attiecīgi bija TERRA TOPO komanda (Ivars Žagars, Andris Kivlenieks un Kristaps Cepurītis), “Ko Te Notiek ?” komanda (Uldis Kleinbergs, Jānis Pelšs, Kristaps Štrohs) un “Gotham”, kur startēja Reinis Virza, Ansis Skrastiņ un Harijs Cīrulis. Jaukto komandu konkurencē pārliecinošs sniegums “Riga Adventure Team – 2 koki un citi zvēri” komandai, kas finišēja otrajā vietā kopvērtējumā Tautas distancē. Uz otrā un trešā pjedestāla pakāpiena attiecīgi kāpa “pes cor caput” un “FREERIDE” komandas. Sieviešu komandu konkurencē stiprākās dāmas bija komandā “steam IKŠĶILE”, otrās – “Izkusties”, bet trešajā vietā – “Latgranula” dāmas. Uzņēmumu komandu konkurencē labākās trīs – “TERRA TOPO”, “Anzāģe wolf pack” un “Accenture Scavenger Hunters”. 

Isostar Īsajā distancē šoreiz komandas iedalījās ģimeņu komandās, kur kādam no dalībniekiem bija jābūt 12 gadus vecam vai jaunākam, un draugu komandās, kur piedalījās pārējās komandas, kuru dalībnieku vecums bija virs 12 gadiem. Starp ģimeņu komandām uzvaras lauri tika Dosbergu ģimenei (komanda “1712”), aiz viņiem ierindojās Griķu ģimene (komanda “Griķi @ Co”), bet trešie – komanda “Pingvīnbraucēji”. Draugu komandu konkurencē uzvara komandai “RO111”, otrie – “Ērika sporta klubs”, bet trešie – “Kāpuriņi”. 

Jau tagad norit pieteikšanās nākamajām xRace sacensībām, kas notiks vasaras sākumā – 3.jūnijā Madonas kalnu piedzīvojumā. Posms norisināsies pilsētas svētku laikā, kur paredzēta arī krāšņa citu pasākumu programma. Pārējie sacensību seriāla posmi norisināsies 8.julijā Valmierā, 19.augustā Rīgā, 9.septembrī Talsos un 14.oktobrī Mārupes novadā. Sacensības atbalsta Jelgavas pilsēta, Skandi Motors, Nissan, Garmin, Isostar, Gandrs, Ceļotājs, Vitamax, RedBull, Hanzas Maiznīca, Rasēns, Lakto Pro un LGK atrakcijas.

 • Mareks

  Virves bija pārāk grūtas, ko tik grūtu vēl nekad nebiju redzējis :( Kā arī velo leģendās to sarkano krāsu nu galīgi nevarēja salasīt. Varbūt kāju posmi prasījās nedaudz mazāk un garāki, citādi viss patika

 • Ivo

  Lūgums organizatoriem kārtīgi apdomāt vai dot papīra aproces ir prātīgi - it īpaši ņemot vērā, ka mēdz būs slapji posmi un visos posmos ir laivas...

 • Artūrs

  Man gan ļoti patika virves, droši vien arī tāpēc, ka bija tik grūtas. Ja par grūtu, tad varēja izlaist un dabūt +10 minūtes.

 • ddaina

  Veloleģendās sarkanā krāsa tiešām bija grūti lasāma. Bet, ja čalis *piedzīvojumu mačos*(!!!!!) nevar pārlīst pa virvi starp 2 kokiem, tad nuuuuu......

 • ddaina(2)

  Nē, es nebiju komandās, kuras stāvēja uz vai pjedestālam tuvumā, taču tas man neliedz izteikt nožēlu, ka xRace paliek aizvien vienkāršāks (fiziskais grūtums lai paliek uz katra paša sirdsapziņas, es runāju par nepieciešamajām prasmēm). Ar velo pat nav jāorientējas, komandai jādalās un jārisina uzdevumi, un visas leģendas var izbraukt bez odometra...

 • JP

  Vai ir kāda komanda, kura izgāja virvju posmā tieši to virvi, kura bija pa vidu? Neredzēju nevienu, kas būtu tieši to izgājis, jo bija nepietiekami nostiepta.

 • JK

  Piekrītu par papīra aprocēm - šoreiz to nosedza garās rokas, taču vasarā peldēšanas / krūmu posmos var sanākt bēdīgi. It seviški peldot, negribas noslīcināt identu,,
  Kāju posmi tiešām bija nu nekādi - pēdējais ar "rokām" it īpaši - ideja forša, taču distance/apvidus triviāls.
  Taču Madonā būs labāk, apvidum jābūt krietni interesantākam.


 • Raitis

  Ieteikums kā uzlabot veloleģendu lasāmību - uztaisiet nelielu baltu kontūru apkārt sarkanajām norādēm. Apmērma ~0.2mm biezumā. Un viss būs vienkārši saskatāms

 • mb

  Piekrītu par aprocēm - rogaininga sacensībās arī ir papīra, bet tās nevar pārraut. Bet šīs plīst ļoti viegli. Patestējiet paši pirms dodiet. Acīmredzot - iepirktās nav īpaši kvalitatīvas.
  Otra lieta - prasījās garāki kāju posmi.
  Par ēdināšanu neko neteikšu - tur var netrāpīt uz īsto piegādātāju.
  Par rezultātiem finišā sporta klasei - ceru, ka līdzīgi vairs nebūs.
  Par pārējo - PALDIES!

 • vārds

  Vai detalizēti rezultāti būs?
  Prasītos updeitot mājaslapas pirmo lapu, griežas 2 gadus un vairāk vecas bildes ar uzsaucieniem....

 • xRace

  vārds, uzraksti ko foršu, ko var ielikt sākumlapā ;)

 • Artūrs

  Vai tad jau šobrīd nav detalizētu rezultātu, uzspiežot uz katras komandas labajā pusē uz pdf ikoniņas? Un kas bija noticis ar sporta rezultātiem? Sākumlapā man liekas ir jaunas frāzītes gan parādījušās. Aproces... var taču uzmeistarot mājās kādu drošo variantu un lietot kopā ar izsniegto aproci. Valmieras posmā viena meitene bija ļoti nelaimīga, jo idents gribēja palikt pie Gaujas.

 • Dalibnieks

  Kapec vairakam komandam bija parastie identi? Vai tad tas nerada prieksrocibu? Zaudejot sekundi pie katra KP, kopa sanak ap divam minutem. Tas varetu but pietiekami lai apsteigtu konkurentus vai vismaz pacinities par labaku vietu finisa. Manuprat, "kosjaks".

 • hh

  Kāpēc nebija medaļu? nebija vērts startēt :) un vajag grūtākus/garākus kāju posmus

 • Jelgavnieks

  Yes. Pilnīgi piekrītu par identiem. Ja nepietika visiem tautas klases dalībniekiem, tad nedod nevienam, nokomplektē tikai sportu. Īsti neredzu jēgu qr kodam. Tā vietā trūkstošā punkta bildi var uzlikt kaut kur lai pārzīmē, ja reiz gribas tā. Uzskatu ka telefons ir pēdējais kas jāvelk laukā no kabatas piedzīvojuma gonkā. Virvju uzdevums pa ilgiem laikiem esot bijis labs - ar to arī apsveicu. Ne pa velti mēs piedalamies piedzīvojumu sacensības.

Karstā ziņa
LIELAIS XRACE RĪGAS PIEDZĪVOJUMS 19.-20.AUGUSTĀ!