xRace logo

Reģistrācijas atklāšana un dāvanu laiks xRace 2017 sezonai

1. decembris, 16:47

Šīs dienas prieks noteikti ir 1.decembris, kas nozīmē, ka ir sācies gada pēdējais mēnesis. Pavisam drīz būs jau Ziemassvētki, Jaunais gads, apņemšanās laiks, bet pirms visa tā ļausim sev ievilkt dziļu elpu un pakavēties pie tā, kas šogad bijis labs un prātīgi saplānot aktivitātes nākamajam gadam. Mēs, visa xRace lielā saime, priecājamies, ka bijāt kopā ar mums šogad un esat uzticīgi jau gadu no gada. xRace ir komandu sacensības un bez labas un saliedētas komandas nav iespējams ne labi noorganizēt, ne arī labi nostartēt xRace, tāpēc turēsimies draudzīgi kopā arī nākamgad!


Nākamais gads tuvojas gan ar labu vērtību saglabāšanu, gan ar lielām pārmaiņām. xRace vienmēr ir centies dalībniekiem piedāvāt to labāko, un katra distance allaž mainīta un plānota tik daudz un ilgi, kamēr varam paši sev pārliecinoši atbildēt, ka šoreiz gribētu sacensībās piedalīties kā dalībnieki. Brīžiem gan nācies riskēt ar nezināmo - uzdevumiem, kārtību, punktiem - un gaidīt iznākumu - būs labi vai nē. Ik reizi distance top kā mākslas darbs un ir neatkārtojama, tāpēc risku netrūkst, taču no visa cenšamies mācīties, visu atcerēties un nākamā reizē izdarīt vēl labāk.

Vissvarīgākie vienmēr ir un būs xRace dalībnieku viedokļi, tāpēc viss sacītais tiek uzklausīts gan klātienē pēc sacensībām, gan komentāros, gan e-pastā. Ierosinājumus gaidām jebkurā brīdī. Bieži vien gan dalībnieku viedokļi par to, kādam jābūt xRace, ir pretēji - saņemam ierosinājumus iekļaut vairāk prāta mežģus, garākus un grūtākus uzdevumus, bet tikpat daudz ir aicinājumu xRace vienkāršot. Arī mēs maināmies līdzi laikam un xRace vairs nav tāds, kā bija pirmsākumos - uzdevumi ir palikuši vienkāršāki un distances laika ziņā palikušas īsākas. Vēlamies, lai šis sporta veids Latvijā kļūtu vēl populārāks, saglabājot tā kvalitāti, un tas nozīmē, ka sacensībām jābūt pēc iespējas interesantākām, bet pieejamām un paveicamām dažādas sagatavotības dalībniekiem. Galu galā sezona ir gara, sporta pasākumu ir daudz, un garas un grūtas sacensības prasa ilgāku atjaunošanos pašiem dalībniekiem, traucē sagatavošanos nākamajām aktivitātēm un ir riskantākas veselībai. Centīsimies arī nākamajā sezonā atrast īsto balansu starp visu un aicinām arī Tevi priecāties par xRace un pieņemt to tādu, kāds tas būs! Bet nu ir laiks reģistrācijai, jaunumiem un bonusiem!


SEZONAS LIELĀKAIS JAUNUMS - XRACE BŪS 6 POSMI
Reģistrācija xRace 2017.gada sezonai ir atklāta! Līdz pat 1.janvārim var reģistrēties gan atsevišķiem posmiem, gan arī iegādāties sezonas abonementu. Nākamgad mūs sagaida par vienu posmu vairāk - līdzšinējo 5 posmu vietā būs 6 xRace posmi. 5 no tiem jau norises vietas ir zināmas - tie notiks:

1.posms - 15.aprīlis – Jelgava
2.posms - 3.jūnijs – Madona
3.posms - 8.jūlijs – Valmiera
4.posms - 19.-20.augusts – Rīga (nakts posms)
5.posms - 9.septembris – Talsi
6.posms - 14.oktobris - tiks paziņots vēlāk


Sacensību norises datumus jau ir akceptējušas norises pašvaldības, tāpēc cieti ierakstām tos kalendāros un sākam gatavoties! 


BONUSI UN DĀVANAS LĪDZ 1.JANVĀRIM
Visu decembri sezonai var reģistrēties par visizdevīgāko dalības maksu un saņemt arī papildus dāvanas - pērkot abonementu uz visiem 6 sezonas posmiem, vienu posmu saņem dāvanā jeb maksā tikai par 5 posmiem, kā arī bez maksas iegūsti savai komandai personalizētus numurkreklus ar komandas nosaukumu 30 EUR vērtībā un uz komandu dāvanā arī Isostar sporta uztura paka 30 EUR vērtībā. Piesakoties uz 5 posmiem, saņem dāvanā bezmaksas numurkreklus komandai ar komandas nosaukumu un 30 EUR vērtībā Isostar sporta uztura paku, bet komandām, kas reģistrēsies un dalības maksu apmaksās uz 4 posmiem - dāvanā 30 EUR Isostar sporta uztura paka. Dāvanas arī Uzņēmumu komandām - piesakot komandu uz visu sezonu, maksā tikai par 5 posmiem un saņem komandai Isostar sporta uztura paku 60 EUR vērtībā. 


NĀKAMGAD IZMANTOSIM AIR+ SIAC IDENTUS
Jau šogad Daugmales posmā ikviens varēja izmēģināt jaunos Air+ SIAC identus, ar kuriem atzīmēties ir daudz ērtak gan braucot ar velo, gan ar laivām, gan skrienot. Lai atzīmētos kontrolpunktā ar SIAC identu, to nepieciešams tikai pietuvināt stacijai, līdz idents sāk mirgot un atskaņo skaņas signālu. Ceram, ka šādi sacensības veikt būs ērtāk, atzīmēšanās būs ātrāka un par identa nostrādāšanu varēs pārliecināties ērtāk - klausoties skaņas un pamanot gaismas signālu.


REZULTĀTUS RĒĶINĀSIM CITĀDĀK
Šobrīd norit darbs pie rezultātu modeļa izstrādes, un par to rakstīsim tuvojoties sezonai. Bet jau tagad varam ieskicēt, ka laika pārsvars kompensēs trūkstošu atzīmi. Tas nozīmē, ka, piemēram, komanda, kas distanci pieveikusi ātrāk par visiem, bet finišā tai trūkst atzīmes kontrolpunktā, automātiski vairs neierindosies aiz visām citām, kas būs savākušas visus punktus un finišējušas krietni vēlāk, bet tai joprojām būs iespēja cīnīties par augstām vietām, ja iegūtais pārsvars pār citām komandam būs pietiekami liels. Kontrolpunkta vērtība laika izteiksmē noteikti būs lielāka par 10-15 minūtēm. 


XRACE PIEDĀVĀS JAUNAS DISTANCES
Visi aktīvisti, kas ir orientēšanās iesācēji, bet kam patīk gan velo, gan skriešana - nākamgad gaidām jūs xRace! Papildus esošajām distancēm, pievienosim vēl divas DUO distances, kas veicamas 2 dalībnieku komandās - vīriešu, sieviešu vai jauktajās. Distance tiek veikta, vienam dalībniekam pārvietojoties skriešus, bet otram - uz velosipēda. Abi dalībnieki pēc brīvas izvēles mainās pozīcijām, cenšoties pēc iespējas ātrāk pieveikt izvēlēto distanci, kas būs ~20km un ~40km garumā. Komanda distancē pārvietojas, abiem dalībniekiem atrodoties redzamības attālumā. Šo skriešanas-braukšanas distanci daudzi dalībnieki jau ir izbaudījuši "xTrail" taku skrējienos, bet turpmāk šādas pāru distances būs iespējams pieveikt xRace ietvaros. Būs jautri gan dalībniekiem, gan skatītājiem! Reģistrācija DUO distancēm sāksies nākamgad. Tiekamies!

P.S. Pavisam drīz atvērsim vēl vienu jaunumu - xRace veikalu, kur būs iespēja pirms Ziemassvētkiem iegādāties arī xRace dāvanu kartes, lai uzdāvinātu draugam lielisku piedzīvojumu - dalību xRace! Nenokavē! 

Ja ir kādi jautājumi vai neskaidrības, raksi uz xrace@xrace.lv

Tiekamies sacensībās!
Tavs xRace

 • :)

  Paldies, jūs esat brīnišķīgi un tā turpināt! Visas izmaiņas patīk, un arī kļūdu uzdevumos 2016. gadā, šķiet, nebija. Ko es gribētu nedaudz uzlabot:
  1) Lai distances veikšana nav atkarīga gandrīz tikai no fiziskās sagatavotības, respektīvi, nopietnāku orientēšanos un tādas izvēles, kur tiešām jāpadomā par secību, nevis tai nav būtiskas nozīmes. Aerokarte arī ir labs pagrūtināšanas veids :)
  2) Labāk pieturēties pie plānotā uzvarētāja laika. Pērn sporta klases uzvarētāju laiki, neskaitot Rīgas posmu, bija mazāki par 5h un dažos posmos būtiski mazāki.
  3) Laivu posmos 3. dalībniekam skriet apkārt ūdenstilpnei nav pārāk interesanti vai izaicinoši. Daugmales posmā, piemēram, bija ļoti labi!

 • Datums

  Jūs tiešām neesat informēti, ka 18.-19. augustā Latvijā notiks PČ rogainingā?? Spēcīgajām (un arī ne tik) komandām tāda ranga sacensības noteikti ir daudz pievilcīgākas kā kārtējais iksreiss.

 • xRace

  Labdien! Liels paldies par komentāru, informācija ir mums zināma. Toties Lielais Rīgas piedzīvojums jeb Rīgas xRace ik gadu tiek iekļauts Rīgas Svētku programmā, un arī nākamgad tas būs nakts posms, kas sāksies 19.augustā plkst. ~21:00. Noteikti izmantojiet iespēju piedalīties Pasaules rogaininga čempionātā! Savukārt, dalībnieki, kas iespēs pēc 9 stundām startēt arī xRace, saņems enerģisku specbalvu no mums. Challenge accepted?

 • Relax

  Paldies par titulbildi :)
  Reāli kruta, ka Xrace ir!
  Ja noder ierosinājumi, tad gribas, lai sacensības bez komposa aktīvas lietošanas nav iespējams īstenot. Dažos posmos Tautas klasē radās sajūta par skriešanas sacensībām. Rīga palika labā atmiņā, kur meži prasīja uzmanību :)
  Un vēl protams rekomendācija pirmo etapu radīt ar vēl lielāku izkliedi, lai jāskrien barā ir maksimāli maz laika.
  Paldies!

 • Spicais

  Sveiki,
  vai gadījumā ja veic visu gada posmu apmaksu, var nemaksāt par edināšanu, bet to vēlāk pirms katra posma individuāli piepirkt klāt?

 • xRace

  Jā, Spicais, tā var darīt! Pirms katra posma var pasūtīt klāt ekipējumu un pusdienas.

Karstā ziņa
LIELAIS XRACE RĪGAS PIEDZĪVOJUMS 19.-20.AUGUSTĀ!