xRace logo

Sestdien aizvadīts lielais Rīgas piedzīvojums pie Brīvdabas muzeja

8. jūlijs, 12:32

Sestdien, 6.jūlijā pie Latvijas etnogrāfiskā muzeja tika aizvadīts Lielais Rīgas xRace piedzīvojums. Dalībniekiem orientējoties bija jāapmeklē pēc iespējas vairāk kontrolpunkti dažādās distancēs – 6h Garmin, 4h – Isostar vai 2h – Laima Better4U distancē. Šoreiz apvidus bija nedaudz mežaināks, kā ierasts, jo sacensību centrs atradās pie Rīgas robežas ar Berģiem un Garkalni.

Sacensību īpašā iezīme bija tā, ka dalībniekiem distances beigu daļa vajadzēja veikt jau tumsā, kas sacensības padara interesantākas un tajā pašā laikā arī nedaudz sarežģītākas. Daudzi dalībnieki atzina, ka orientēšanās mežā esot sagādājusi papildus grūtības,  kas bieži vien distancē pavadīto laiku  palielināja.

Garākajā un grūtākajā Garmin 6h distancē uzvarētāja laurus plūca komanda –  „Laid mums tur laimē diet”, kurā startēja - Zigmunds Bībers un Alberts Jasāns. Savukārt otrajā vietā ierindojās komanda “Naids” ar Edgaru Jurjānu un Mārtiņu Krūzi sastāvā. Trešo vietu ieņēma kaimiņu lietuviešu komanda “Baltu lokys”. Sieviešu konkurencē ātrākā komanda bija “Piedzīvojumu meklējot”.

Isostar 4h distancē 150 punktus savāca tikai viena komanda – uzvarētāji „VVAL”, aiz sevis atstājot komandas “SPAMMA OK” un “Maldugunij pa pēdām”, kas ieņēma trešo vietu. Ātrākā no sieviešu komandām bija “Bon vojage”.

Īsākajā, 2h distancē vīriešiem ar 95 punktiem pārliecinoši uzvarēja komanda “Policija”, otrajā un trešajā vietā aiz sevis atstājot komandas “Ekstrēmā vegānu sekta” (76 punkti) un “PE PEEK” (55 punkti). Ģimenes klasē ātrākā bija komanda “IN OMNIA PARATUS”.

“O-Run” rogaininga skrējiena pirmo vietu vīriešu konkurencē ieguva - Andrejs Grigoļunovičs. Savukārt, sieviešu konkurencē izcēlās -   Ingrīda Zaķe.

Nākamais rogaininga posms norisināsies Valmierā, 24.augustā.

Sacensības piedāvā Rīgas dome, atbalsta Isostar, Garmin, Laima Better4U