xRace logo

Stiprākā piedzīvojumu sacensību komanda šosezon – ABC Construction

25. septembris, 10:40

Sestdien, 19.septembrī, Kuldīgā notika pēdējais xRace piedzīvojumu sacensību sezonas posms, kurā tika noskaidrotas šīs sezonas labākās piedzīvojumu sacensību komandas. Saulainajā un piedzīvojumiem pilnajā Kuldīgas posmā uzvaru Sporta klasē pārliecinoši izcīnīja komanda Isostar, kuras sastāvā startēja pieredzējušie orientieristi Jānis Krūmiņš un Toms Veits. Tautas klasē šoreiz līderu gods tika komandai Terra Topo. Sezonas kopvērtējuma uzvarētāji tiks apbalvoti noslēguma ballē Ādažos 17.oktobrī.

 

Sacensībās dalībniekus lutināja silts un saulains laiks, taču distancē bija jāveic gan uzdevumi ar velosipēdiem, gan kājām, gan ar laivām. Īpašs uzdevums bija jāveic uz lielākās Kurzemes upes – jāšķērso Ventas rumba. Starts sacensībām tika dots sākot no plkst. 11:00 ar intervālu startu, kad no Kuldīgas sporta manēžas distancē devās tautas un sporta klases komandas, atgriežoties vien pēc pāris stundām.
 

Starp Garmin Sporta klases komandām vīriešu grupā labāko trijnieks bija ISOSAR, Gandrs un ABC Construction. Garās distances jaukto komandu konkurencē uzvarēja Isostar Mix, aiz sevis atstājot Gandrs Lafuma un IMPRO, sieviešu komandu konkurencē startēja vien Galeo Consulting. Sportland Tautas klasē vīriešu komandu līderi bija TERRA TOPO, kam sekoja divas uzņēmuma “Anzāģe” komandas – “Anzāģe Racing team – SiS” un “Anzāģe BOSS team”. Jaukto komandu konkurencē uz goda pjedestāla kāpa “Riga Adventure Team - 2 koki un citi zvēri”, “INITIATIVE LATVIA” un “DeJavu”, taču starp sieviešu komandām laurus pēdējā posmā plūca “IzKusties”, “Sēņotājas” un “Kārklu muiža”, bet Ģimeņu klasē uzvarēja komanda “Relax Team 2”.
 

Lai gan 2015.gada sezona ir noslēgusies, ikvienam ir iespēja jau rezervēt 2016.gada sezonas datumus – 1.posms notiks 30.aprīlī, 2.posms – 4.jūnijā, 3.posms – 2.jūlijā, 4.posms notiks “Rīgas Svētku” laikā Rīgā un norisināsies pa nakti no 20.-21.augustam, taču noslēdzošais posms notiks nedēļu ātrāk kā ierasts – 10.sepembrī. Norises vietas tiks paziņotas pēc dalībnieku aptaujas rezultātu apkopošanas un potenciālo norises vietu izpētes.
 

xRace ir populārākās piedzīvojumu sporta sacensības Latvijā. Šo sacensību pamatā ir skriešana, orientēšanās, braukšana ar kalnu velosipēdu, braukšana ar laivu un stratēģiskā plānošana,  kā arī citi speciālie uzdevumi. xRace dalībnieki var sacensties gan Sporta klasē, gan Tautas klasē, gan Ģimenes klasē. Atsevišķās kategorijās sacenšas uzņēmumu komandas. Sacensības atbalsta Kuldīgas novada dome, Isostar, Sportland, Garmin, Fazer, Vitamax, Vichy, Velosock, RedBull, 1188. Sīkāka informācija xRace mājas lapā www.xrace.lv.