xRace logo

xRace 10. sezonas jaunumi

19. februāris, 14:34

Gaidīšana ir galā un reģistrācijas sacensībām ir atklāta. Šogad tas norisināsies 3 posmos - Olainē, Rīgā, kur būs iespēja izbaudīt arī nakts valdzinājumu, un Valmierā noslēguma posms. 

1.posms - 11. maijā - Olainē
2.posms - 6. jūlijā - Rīgā (vakara/nakts posms)
3.posms - 24. augustā - Valmierā

Kā jau iepriekšējos gados, arī šogad ir iespēja iegādāties abonementus un kreklus ar atlaidi līdz 20.februārim. Pasteidzies, jo pirmajiem 50 (pieaugušajiem), kas iegādāsies  abonementu, tiks dāvana no Isostar 15EUR vērtībā,  pārējiem abonementa īpašniekiem (pieaugušajiem) - 10 EUR vērtībā. Pēc 20.februāra abonementi ar atlaidi vairs nebūs pieejami.

Joprojām dalības maksā ir iekļauti SIAC AIR atzīmēšanās čipi katram dalībniekam, velo mazgāšana pēc sacensībām, mantu glabātuve, dzērieni distancē un finišā, medicīniskā palīdzība, balvas sacensību uzvarētājiem, rezultātu uzskaite, nepieciešamais ekipējums laivu posma veikšanai un speciālajiem uzdevumiem.

 

 

Kāds šogad būs xRace?

xRace 4h distance - uzvar tas, kas savāc visvairāk punktu

Ilgi domājot, kā xRace izveidot interesantāku un piedāvāt ko jaunu, tika pieņemts lēmums, ka šogad xRace norisināsies vienlaicīgi ar Rogainingu un tam būs viena - 4 stundu distance. Līdz ar to vairs nebūs daudz aizliegumu un ierobežojumu (it īpaši - kādā secībā paņemt kontrolpunktus) un komandām tiks dota iespēja pašām izplānot savu ceļu un stratēģiju (līdzīgi kā rogainingā).  

Uzvarētājs būs tas, kas noteiktajā laikā savāks visvairāk punktu - nekādu sodu sistēmu vai kompensāciju. Komandas tiks iedalītas vīriešu, sieviešu un jauktā tipa komandās. Papildus būs ģimenes grupa un uzņēmumu klase.

Komandās no 2 līdz 4 dalībnieki

Vairs nekādu "mums viens saslimis, vai varam divatā", vai "vai varam piedalīties ar sievu un divi bērniem" jautājumu. Šogad komanda varēs startēt no 2, 3 vai 4 dalībniekiem. Visos KP ir jāatzīmējas visiem dalībniekiem. Vai tas radīs priekšrocību, vai tieši pretēji traucēs? Mēs uzskatām, ka tas atkarīgs no komandas - laivu posmā trijatā vai pat četriem, airēt ir vieglāk (būs kanoe laivas 4 dalībniekiem). Kontrolpunktus mežā atrast vairākiem ir vieglāk, ar velo braukt peletonā vairākiem ir vieglāk. Tajā pašā laikā, mazākai komandai vienoties par stratēģijām un kontrolpunktu apmeklēšanas kārtību, varētu būt vieglāk. Laika limits starp atzīmēm būs 2 minūtēs un vērā tiks ņemta pirmā atzīme.

Kartes, kontrolpunktu apmeklēšana un X kontrolpunkti

Kartes tiks izdalītas reģistrācijas brīdī, un distanci komanda varēs saplānot pati. Kontrolpunkti būs tādi paši kā rogainingam, tikai xRace distancei būs papildus X punkti, kurus varēs uzzināt un apmeklēt izpildot uzdevumu. Visus kontrolpunktus varēs apmeklēt gan ar kājām, gan ar velo, gan laivām (ja konkrētajā posmā tās būs kur peldināt, bet ja nebūs kur peldināt, saņemsiet citu aizraujošu X tipa piedzīvojumu uzdevumu), bet ņemiet vērā, ka plānotājs distanci veidos tā, lai atsevišķā apvidū vai apstākļos KP prātīgāk būtu ņemt tieši ar velo vai kājām - bet tas jau būs komandas lēmums. Distancē būs Veloparks atzīmes, kur varēsiet drošībā atstāt velosipēdus, ja izvēlēsieties kādus KP apmeklēt ar kājām.

Ģimenes grupa un Uzņēmumu klase 

Lai arī vairāk nav 2 stundu distances, esam izveidojuši jaunu grupu ģimenēm ar bērniem, kura kļūst par ģimenes klasi, ja komandā ir kāds bērns kam ir 12 gadi vai jaunāks.

Uzņēmumu klase, kā ierasts ir atsevišķa ieskaite, kurā uzņēmumu komandas cīnās par atsevišķu kausu. Uzņēmumu klases komplektā ir iekļauti jaunie numurkrekli, atsevišķas balvas un piemiņas bilžu kolāža sezonas beigās.

Skaidrs ir viens - katra komanda beidzot varēs saplānot paši savu stratēģiju distances veikšanai un KP apmeklēšanai. Varētu pat teikt, ka šogad xRace būs kā piedzīvojumu rogainings skrienot, braucot ar velo un laivu un, papildus pildots uzdevumus, apameklēt X kontrolpunktus.