xRace logo

xRace piedzīvojumu sacensības pirmo reizi aizvadītas Liepājā

4. jūnijs, 12:56

2. jūnijā ar starta šāvienu plkst.13.00 brīnišķīgajos laika apstākļos pie Beberliņu ezera Karaostā Liepājā sākās otrais posms devītajai sezonai “xRace” piedzīvojumu sacensībām. Lielākajā Kurzemes pilsētā šis aizraujošais piedzīvojumu sacensību seriāls savā pastāvēšanas vēsturē viesojās pirmo reizi, pulcējot vairākus simtus piedzīvojumu meklētājus, kuri sacentās trīs dažāda garuma distancēs – Garmin Sporta, Nature Valley Tautas un Isostar īsajā.

 Šī “xRace” sezona sākās aprīļa beigās Talsos, un arī otrais posms norisinājās Kurzemē, tikai šoreiz nedaudz tālāk no galvaspilsētas Rīgas – Liepājā. Dalībniekiem, kas Karaostā  bija startējuši citās sacensībās, bija sarūpēta iespēja iepazīt un ieraudzīt vēl līdz šim neredzētas skaistās un neparastās noslēpumainās Karaostas un tās tuvākās apkārtnes vietas.

Garmin Sporta distancē vīriešiem par uzvaru vairs nenotika tik sīva cīņa kā pirmajā posmā Talsos, kur pirmās divas komandas šķīra mazāk par minūti, jo vicelīderi “Suunto Latvija” (Kaspars, Daniels, Kristaps Kārkliņi) pēc laba sākuma nokļūdījās distances vidū un nesavāca vairākus kontrolpunktus, tādējādi zaudējot iespējas pacīnīties par labu vietu. Atkal uzvaru svinēja “Lūzumpunkts” ar Ati Krūmiņu, Albertu Jasānu un Mārtiņu Lindi, kurš aizstāja ierasto dalībnieku Uldi Žimantu, distancē pavadot 4:21:55.

Nature Valley Tautas distancē, distanci pievārējot 2:53:21, labākā komanda bija no Mix grupas “Freeride”, kurā startēja Kaspars Purmalis, Ģirts Mauliņš, Kristīne  Veita, un kuri Talsos palika tieši aiz pjedestāla.

Ja iepriekšējos posmos Isostar īsajā distancē līdervienības finišēja pēc divām stundām vai agrāk, tad šoreiz trasē nācās pavadīt par trešdaļu ilgāk, jo pirmās komandas finišēja 2:45-2:50 robežās. Ātrākie, kas savāca visus 59 kontrolpunktus, bija “Stirniņa un buciņš” ar Artūru Verzu un Zani Vitenbergu Draugu komandu ieskaitē, pārtraucot pirms piecām nedēļām dominējošās ģimeņu komandas. Labākā no ģimenēm bija Mārtiņš un Māris Cīruļi no “Nejaukais Mēs”.

Jūlija mēnesis būs brīvs, jo nākamais posms norisināsies 18.augustā Rīgā galvaspilsētas svētku ietvaros.

Sacensības atbalsta: Liepājas novada dome, Nature Valley, Garmin, Isostar, Gandrs poligrāfija, Ceļotājs, Vitamax, RedBull, Hanzas Maiznīca, Velosock, Magnesia, Futura, Long Chips un SLO .