xRace logo

xRace piedzīvojumu sacensības tradicionāli Rīgas svētkos un ar Red Bull balvu

17. augusts, 11:46

Šajā nedēļas nogalē, 18.augustā, Rīgā tiks aizvadīts xRace piedzīvojumu sacensību trešais posms ar organizatoru sarūpētu īpašu Red Bull balvu – ceļojumu uz Red Bull pasākumu Slovēnijā. Tradicionāli augusta mēnesī šīs aizraujošās piedzīvojumu sacensības, kurās vairāki simti piedzīvojumu meklētāji sacentīsies trīs dažāda garuma distancēs – Garmin Sporta, Nature Valley Tautas un Isostar, norisināsies krāšņo galvaspilsētas svētku pasākumu ietvaros. Vienīgi šoreiz tā dēvētais “Lielais Rīgas piedzīvojums” no ierastās Lucavsalas ir pārcēlies uz Buļļu salu ar vēsturisko Daugavgrīvas cietoksni.  

Pēc “xRace” devītās sezonas pirmajiem diviem posmiem Kurzemes pilsētās Talsos un Liepājā interesantais un iecienītais piedzīvojumu sacensību seriāls pārceļas uz Rīgu, kur allaž pilsētas svētku ietvaros augusta vidū notiek “Lielais Rīgas piedzīvojums”.  Ja iepriekš Rīgas posms pārējo vidū izcēlās ar to, ka tas bija nakts posms, tad šoreiz dalībniekiem pa tumsu pa galvaspilsētu nebūs jāklejo, jo tas tāpat kā citi notiks dienas laikā. Līdz ar to svinīgo salūtu varēs vērot nevis sacensību laikā, bet gan mierīgā gaisotnē pēc tām.

Pāriešana uz piedzīvojumu meklēšanu dienas laikā nebūs vienīgā xRace izmaiņa, jo arī sacensību centrs un norises vieta ir pamainījuši savu dislokāciju. Starts un finišs atkal būs pie pašas Daugavas, tikai šoreiz tas izraudzīts uz citas salas – Buļļu salas, konkrētāk Daugavgrīvas cietoksnī, pavirzoties prom no līdz šim pieredzētās centra burzmas. Tādējādi xRace dalībniekiem būs iespēja apskatīt zviedru cietoksni, krievu fortus, noslēpumainas akmens skulptūras, kā arī vēl daudz ko citu. Ne tikai Rīgas, bet arī Latvijas lielākajā salā, kas izveidojusies tikai pirms dažiem gadsimtiem, xRace dalībnieki dosies cauri ar mežiem un purvājiem apaugušajām jūras saskalotajām smilšu kāpām. Kā jau jūras krastā esošā salā neiztiks bez smilšu posmiem, kas būs jāveic gan uz riteņa, gan skrienot.  Lai arī tas vairs nav nakts posms, taču dažu uzdevumu veikšanai būs nepieciešama lukturīša palīdzība. Jā kādā no uzdevumiem sanāks saslapināt kājas, tad šādā siltā vasarā par to raizes it nemaz nebūs.

Sestdien gan Garmin Sporta distancē ar astoņu stundu kontrollaiku, gan Nature Valley Tautas distancē ar sešu stundu kontrollaiku, gan arī Isostar Īsajā distancē ar četru stundu kontrollaiku, ko lielākoties izmanto ģimenes ar bērniem un iesācēju komandas, starts visiem ir plkst. 11.00. Karšu dalīšana sāksies 10.40. Sacensības notiek komandās par trim dalībniekiem katrā, bet Isostar Īsajā distancē var piedalīties no diviem līdz četriem dalībniekiem.

xRace rīkotāji tur savu vārdu, un tieši šajā posmā dalībniekiem būs iespēja iegūt sezonas sākumā piesolīto Red Bull balvu – ceļojums visiem trim komandas dalībniekiem 15.septembrī uz leģendāro tramplīnlēkšanas centru Slovēnijā Planicu, kur būs jāveic 400m vertikālais skrējiens pa tramplīnlēkšanas kalnu. Šīs kārotās pārsteiguma balvas iegūšanai būs nepieciešams gan labi nostartēt sacensībās, gan arī citas prasmes, jo laimīgā komanda netiks izlozēta. Divas labākās Garmin sporta un sešas labākās Nature Valley Tautas klases komandas piedalīsies papildus aktivitātē, kurā tad arī noteiks balvu ieguvēju.

Lielais xRace Rīgas piedzīvojums ir xRace sezonas trešais posms, bet nākamais ceturtais un vienlaikus arī sezonas noslēguma posms notiks 22.septembrī Baložos. Lai piedalītos sacensībās, nepieciešams piereģistrēties mājaslapā www.xrace.lv. Sacensības atbalsta: Rīgas dome, Nature Valley, Garmin, Isostar, Gandrs poligrāfija, Ceļotājs, Vitamax, RedBull, Hanzas Maiznīca, Velosock, Magnesia, Futura, Long Chips un SLO.