xRace logo

JELGAVAS LĪDZENUMU PIEDZĪVOJUMS

 

 KO REDZĒSIM?   

Avots:  http://visit.jelgava.lv

1

Dodoties pastaigā pa 2012.gadā atklāto gājēju tiltu pāri Driksas upei un pa J.Čakstes bulvāra promenādi, būs iespējams vērot pilsētu no jauna skatu punkta un izjust romantisko noskaņu, ko veido laternu gaismu spēles ar Driksas ūdeņiem. Jelgavas pilsētā gar Driksas upi ir izbūvēta divu līmeņu promenāde, skatu laukumi un Baltijas valstīs unikāls gājēju tilts, kam Jelgavas iedzīvotāji ir devuši pilsētas vēsturiskā nosaukuma – Mītava – vārdu. Mītavas tilts savieno pilsētas centru ar Pasta salu. 150 metrus garais tilts ar diviem piloniem, kuru virsotnes sasniedz 25 metru augstumu, nolaists 28 vantīs. Tilta apkārtnē izveidotas gājēju pārejas un promenāde ar veloceliņu gar Driksas upi, izbūvēti krasta nostiprinājumi un gājēju atpūtas zona. Zem Driksas tilta ir izbūvēts pontona tilts un pāri kanālam ir rekonstruēts tilts uz Pasta salu. 

Jelgavas pils – kādreizējā Kurzemes un Zemgales hercogu rezidence, vēlāk guberņas administratīvais centrs, šodien − Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) mājvieta. Jelgavas pils ir lielākais arhitektūras piemineklis Baltijas valstīs, ievērojamā Krievijas galma arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli darbs. Pils muzejs pētī Jelgavas pils vēsturi, arhitektūru, būvvēsturi, interjera apdari un iekārtojumu kontekstā ar Kurzemes hercogistes vēsturi attiecīgajā laika posmā. Pilī ir 674 logi, 615 durvis un 669 telpas, uz pils jumta atrodas 25 skursteņi. Pils celta divos būvperiodos (1738-1740 un 1762-1772) 13. gs. Livonijas ordeņa pils vietā. Lauksaimniecības akadēmijas (tagad LLU) vajadzībām 1937. gadā lika pamatus jaunajam pils rietumu spārnam. Brīvo atvērumu pret pilsētu aizbūvēja ar divstāvu korpusu pēc profesora Eižena Laubes projekta, tādējādi pili noslēdzot ciešā četrstūra blokā.

0

 

0

Visiespaidīgākais apskates objekts, bez kura Jelgavas apmeklējums nebūtu pilnīgs, ir Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis. Šeit līdz 1944. gadam atradās Sv. Trīsvienības baznīca, kas bija pirmā mūra celtne Jelgavā un uzskatāma par vienu no pirmajām jaunuzceltajām luterāņu mūra baznīcām Eiropā. Baznīca bija lielākā baznīca Zemgalē, piederēja vācu draudzei. Baznīcu sāka celt 1574. gadā pēc Kurzemes un Zemgales hercoga Gotharda Ketlera pavēles, par tās autoru tiek uzskatīts holandiešu būvmeistars Joriss Jorisons Frēze. Dievnamu iesvētīja 1615. gada 25. maijā, bet torni piebūvēja vēlāk - 1688. gadā, pēc arhitekta Martina Knoha projekta. 1862. gadā arhitekta Emīla Strausa vadībā torni paaugstināja, un tā augstums kopā ar apzeltīto krustu sasniedza 80,5 m.

 

 SACENSĪBU CENTRS

Sacensību centrs atradīsies uz Pasta salas, Jelgavā. Sacensību centrā būs sacensību starts un finišs, "Gandrs" veloserviss, reģistrācija un numuru izņemšana, tualetes, velomazgāšana, ēdināšana, mantu glabātuve, kā arī atbalstītāju teltis. Ikvienam būs iespēja iegādāties enerģijas želejas, dzērienus un batoniņus no sporta uztura ražotāja ISOSTAR. Dušas dalībniekiem sacensību dienā ir pieejamas Jelgavas sporta centrā Raiņa ielā 6, Jelgavā laikā no plkst. 14.00 līdz 20.30. Skatīt kartē: ŠEIT

Jelgava___pl__ns_dal__bniekiem.png
 DOTIES UZ CENTRU:

qrcode_sacensibu_centrs.png

AUTOSTĀVVIETA 1 AUTOSTĀVVIETA 2 AUTOSTĀVVIETA 3
qrcode_stavvieta1.png qrcode_stavvieta_2.png qrcode_stavvieta_3.png
Links: Pilssalas iela, Jelgava Links: Jāņa Čakstes bulvāris, Jelgava Links: Akadēmijas iela, Jelgava
Attālums līdz sacensību centram ~250m Attālums līdz sacensību centram ~400m Attālums līdz sacensību centram ~900m
 LAIKA GRAFIKS  DISTANCES APRAKSTS
9:00 Sākas reģistrācija un numuru izņemšana
10:00 Velosipēdu novietošana veloparkā (pie sacensību centra)
11:00 Starts visām distancēm (skriešus)
15:00 Kontrollaika beigas Īsajai distancei
17:00 Kontrollaika beigas Nissan Skandi Motors Tautas distancei
19:00 Kontrollaika beigas Garmin Sporta distancei

Pirmo sezonas posmu aizsāksim Jelgavā - Jelgavas līdzenumu piedzīvojumā, dzīvojoties pa Lielupes krastiem. Šajā posmā būs lieliska iespēja atjaunot kāju veiklības iemaņas un sajust ātrumu Jelgavas vietējos mežos. Distances sākums vedīs pa pilsētas centru, kurā allaž virmo studentu steiga un tirgotāju neatlaidība. Velo posmi vīsies cauri industriāliem rajoniem un pamestām teritorijām, kā arī zemes ceļiem, kuri savā starpā savieno vietas, kur tiks veikti dažādi skriešanas uzdevumi. Laivu uzdevumā būs tā retā iespēja nedaudz pacīnīties ar Lielupes vai Driksas straumi. Lielisks sezonas iesākums, kad izvingrosim kājas rokas un izvēdināsim galvu! 

 DISTANČU PARAMETRI

Distanču parametriem ir informatīva nozīme, un sacensību dienā tie var atšķirties. Attālumi mērīti pa optimālo pārvietošanās maršrutu.

 
 

 

 NUMURU IZŅEMŠANA UN IZMAIŅAS KOMANDAS SASTĀVĀ

 EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Numuru izņemšana sacensību centrā sāksies plkst. 9.00 līdz pat visu distanču starta brīdim. Uz numuru izņemšanu jāierodas visai komandai, un katram dalībniekam jāparakstās starta protokolā par ekipējuma un starta pakas saņemšanu, kā arī par atbildības uzņemšanos par savu veselību un drošību distancē. Ja komandas datos ir izmaiņas, mājas lapā tās iespējams veikt līdz svētdienai nedēļā pirms sacensību nedēļas, ar komandas pieejas kodu ielogojoties Reģistrācijas sadaļā. Sacensību nedēļā un sacensību dienā par distances, dalībnieka vai nosaukuma maiņu papildus jāmaksā 5 EUR. 

Obligātais ekipējums velosipēds, veloķivere, uzlādēts mobilais tālrunis, lai varētu ar īsziņu “atzīmēties” kontrolpunktā gadījumā, ja tas kādu iemeslu dēļ neatrodas savā vietā vai nedarbojas, kā arī viedtelefons ar internetu un intereta pārlūka aplikāciju, lai ar QR koda vai web adreses palīdzību Google Maps kartē varētu atrast apslēpto kontrolpunktu atrašanās vietu. Distancē noderēs veloplanšete, odometrs, ūdensizturīgs marķieris, ūdensdrošs iepakojums telefonam. 

siac.jpg

Esam priecīgi par jaunumu šajā sezonā - ierasto SI karšu vietā turpmāk izmantosim jaunos SIAC identus! Lai ar šiem identiem atzīmētos kontrolpunktā, pietiks ar identa pietuvināšanu stacijai - tiklīdz SIAC identā mirgo sarkana gaismiņa un skan skaņas signāls, tas nozīmē, ka atzīmēšanās kontrolpunktā ir notikusi. Ceram, ka novērtēsiet daudz ērtāko un ātrāko atzīmēšanos, piemēram, pirmajos distances punktos, velo posmos, laivu posmos vai kontrolpunktos, kas atrodas augstāk kokos vai gaisā virvēs! Jāatceras, ka dalībniekam, kurš sacensību dienā pie SI stacijas ierodas pirmais no visiem, būs nepieciešams aktivizēt SI staciju, tajā atzīmējoties, ievietojot SIAC identu stacijā. Vairāk info par SIAC identiem: spied šeit

 

 SKANDI MOTORS SPECIĀLAIS PIEDĀVĀJUMS
Tikai pie Skandi Motors aprīlī iegādājoties Nissan X-TRAIL, saņem dāvanā inovatīvas tehnoloģijas 3300 EUR apmērā. Piesakies bezmaksas testa braucienam te >>>
 GANDRS SPECIĀLAIS PIEDĀVĀJUMS
Uzrādi šo kuponu elektroniski vai drukātā veidā Gandrs veikalos, saņem -20% atlaidi velosipēdiem, velo piederumiem un rezerves daļām. Piedāvājums spēkā līdz 25. aprīlim. www.gandrs.lv

 

Pievienot komentāru

 • Reinis

  Sveiki! Vēlos pievienoties kādai komandai Sporta klasē. 29247120

 • Intars

  Velos pievienoties kadai komandai tautas vai iesaceju trasē. 27867041

 • Māris

  Laba ziņa par SIAC. Vairs nebūs tādu gadījumu kā Valmierā, kur pūlis panikoja un nevarēja pie baznīcas atzīmēties 20-30 minūtes.

 • Ansis

  Meklējam trešo dalībnieku tautas distancē. Dalības maksa nav jāmaksā. 26595280

 • Mārtiņš

  "1-3 trūkstoši punkti finišā tiks aizstāti ar laika minūtēm" - var lūdzu šo precizēt, cik liels sods ir paredzēts par neatzīmēšanos vienā punktā (visai komandai) un cik liels sods par vienas atzīmes iztrūkumu?
  Iepriekš vēl bija informācija, ja komanda ir pirmā pie kontrolpunkta tad pirmajam ir jāatzīmējas pa vecai metodei, tā ir patiesība?

 • Mārtiņš

  Vai ir kāds dalībnieks ar brīvu vietu man un manam velo, kas dodas uz Jelgavu no Valmieras? Interesē tikai turpceļš. 26838216

 • xRace

  Mārtiņ, sodu nav, par distances veikšanu, komanda saņem punktus. Ja komandas kaut kur neatzīmējas, tad tā punkta nav - viss kā iepriekš. Kam vairāk punktu īsākā laikā, tas uzvar. Par atzīmēšanos joprojām pašam jāpārliecinās, vai tā ir notikusi.

 • Mārtiņš

  Kā tad ar šo punktu, kur tiek pieminētas 10 min. par neatzīmēšanos punktā. Īsti nevar saprast tas ir par atzīmi vai punktu kopumā. Ja punktu kopumā, tad varbūt reizēm ir vispār izdevīgi neņemt punktu - "6.4. Komandām, kam finišā no maksimālo iegūstamo punktu skaita pietrūkst ne vairāk kā 3 punkti, par katru
  trūkstošo punktu komandas finiša laikam tiek pieskaitītas 10 minūtes, bet trūkstošie punkti tiek kompensēti
  līdz maksimālam punktu skaitam, tādējādi saglabājot pozīciju starp līderkomandām. Komandām, kam finišā
  iztrūkst vairāk par 3 punktiem, rezultāts netiek kompensēts"

 • xRace

  Šis nolikuma punkts ieviests, lai spēcīgām komandām pieļaujot nejaušību distancē, nav kritiens no 1.vietas uz 40.vietu, bet tikai par dažām vietām. Ja ir neiegūti 1, 2 vai 3 punkti, tad tos kompensē ar laika minūtēm. Ja komanda ir kļūdījusies un neieguvusi jau 4 vai vairāk punktus, tad nekādas laika minūtes klāt netiek skaitītas, bet rezultātā ir tik punkti, cik savākti.

 • Artūrs

  "1-3 trūkstoši punkti finišā tiks aizstāti ar laika minūtēm klāt finiša rezultātam".
  Cik minūtes par katru trūkstošo punktu?

 • xRace

  10 minūtes, nolikumā 6.5.

 • Artūrs

  Paldies!

 • Artūrs

  Sieviņa meklē dalībnieku (vai uzreiz 2 dalībniekus) tautas klasē. Paredzamais temps ir diezgan lēns, par dalību jāmaksā kaut kas simbolisks. Viss, kas vajadzīgs - velosipēds un spēja nomīt 25km, noskriet 9km, noairēt 1,8km. Vēlams sievietes, bet tas nav kritiski. tel. 266o5738

 • Jelgavnieks

  Uzskatu ka pieļaujot nejaušību - t.i. neatzīmējoties vienā līdz trīs punktos pienāktos nokrist no 1. uz 40. vietu. Galu galā, paši domājam līdz. Jaunā sistēmā paredz iespēju taktiski neņemt punktu (kas tiek aizstāts ar 10 papildus minūtēm) kura paņemšana prasa vairāk laika, kā attiecīgais sods - kā jau to augstāk minēja Mārtiņš. Ļoti vēlos redzēt kā šis viss izpaudīsies rītdien distancē. Katrā ziņā - veiksmi visiem un tiekamies Jelgavā.

 • xRace

  Paldies par viedokli! Lūdzam nejaukt kontrolpunktu ar punktu. Neatzīmēties vienā kontrolpunktā, kur vajadzīgas 3 atzīmes, nozīmē nedabūt 4 punktus rezultātā (3 punkti par atzīmi un 1 par uzdevuma pareizu izpildi). Tādā gadījuma, kad trūkst 4 punkti, tie netiek aizstāti ar laika minūtēm. Tiekamies!

 • Edgars

  Palabojiet kartē piebraukšanu P1 no Rīgas puses. Jāgriežas pa labi uz reiz pārbraucot pāri Lielupei nevis pa šobrīd iezīmēto ceļu.

 • Roberts

  Komanda tautas klasē meklē "last minute" aizstājēju atkritušam dalībniekam/-cei, dalības maksa nav jāmaksā. 26113483

 • Raomonds

  Kur ir dušas????????

 • Artūrs

  Ja organizatori piekrīt, ka leģendā pie QR bildes un vienu attēlu pirms tam kaut kas bija kļūdains, varbūt var tā posma laiku izņemt ārā no rezultātiem?

 • Reinis

  Liels paldies tam, kurš distancē atrada manu nozaudēto kompasu un atstāja to pie ēdināšanas pēc sacensībām! Jauks pārsteigums ;)

 • xRace

  Jelgavas posmā atrasts - kompass, dubļu bleķis, velo lampiņa. Lūdzam sazināties, rakstot uz xrace@xrace.lv

 • Uldis

  Evija no Pes Cor Caput pazaudēja kompasu!
  Jautājums ir vai būs detazilētie rezultāti excel formātā kā katru reizi?

 • xRace

  Būs gan, kā katru reizi.
  Par kompasu lūgums rakstīt uz xrace@xrace.lv

 
Karstā ziņa
LIELAIS XRACE RĪGAS PIEDZĪVOJUMS 19.-20.AUGUSTĀ!