xRace logo

MADONAS KALNU PIEDZĪVOJUMS

 

 KO REDZĒSIM?  

Avots:  http://aronaspagasts.lv; http://www.latvia.travel; Madonas novada Tūrisma informācijas centrs

IMG_4131.jpg

Madonas saieta laukums ir pilsētas centrālā vieta, kas atrodas līdzās Madonas novada pašvaldības administratīvajai ēkai. Laukums vēsturiski un līdz šim kalpo kā tirgus laukums reizi mēnesī, vasarā šī ir iecienīta satikšanās vieta, atpūtas vieta un pieturvieta gan pilsētas viesiem, gan vietējiem iedzīvotājiem, jo te ir iespēja laiski pazvilnēt soliņos, baudīt ūdens čalošanu un vērot varavīksni strūklakā. Šeit būs starts arī xRace Madonas kalnu piedzīvojumam. 

Uz Aronas upes bijušas sešas dzirnavas, vienas no tām - Birānu dzirnavas. Tās ir uzbūvētas 1924.gada pavasarī ar mērķi ražot elektrību Madonas pilsētas vajadzībām, tā paša gada rudenī tika uzbērts arī dambis. 1956.gadā elektrospēkstacijas ēkā sāka izvietot dzirnavu iekārtas graudu tīrīšanai, rupjajam malumam, "putraimošanai", "grūbošanai" un bīdelēšanai. 80.-90.gados dzirnavas sāka pārbūvēt par viesnīcu un atpūtas kompleksu ar pirti un sporta zāli. No bijušajām dzirnavām šobrīd saglabājušās tikai slūžas, kas veido interesantu ūdenskritumu, vietējie to iesaukuši par "Aronas rumbiņu". 

 

64_1_262523593.jpg

sils20.jpg

Sporta un atpūtas bāze "Smeceres sils" ir populārākā gan dažādu ziemas sportu (distanču slēpošana un biatlons), kā arī vasaras sportu (BMX, orientēšanās, velo) sacensību un nometņu norises vieta Madonā. Tā ir iecienīta vietējo iedzīvotāju atpūtas, sportisko aktivitāšu un pastaigu vieta, kā arī kompleksa izmantošana dažādu semināru un pasākumu rīkošanai ir ieguvusi īpašu popularitāti un labākās atsauksmes no Latvijas un ārvalstu apmeklētājiem.

 

 SACENSĪBU CENTRS

Sacensību centrs atradīsies pie Madonas novada pašvaldības ēkas Saieta laukumā 1, Madonā. Sacensību centrā būs sacensību starts un finišs, veloserviss, reģistrācija un numuru izņemšana, tualetes, ēdināšana, mantu glabātuve,  kā arī atbalstītāju teltis. Ikvienam būs iespēja iegādāties enerģijas želejas, dzērienus un batoniņus no sporta uztura ražotāja ISOSTAR. 

sac_centrs.jpg
UZ SACENSĪBU CENTRU AUTOSTĀVVIETA 1 AUTOSTĀVVIETA 2
SC.png P1_1.png P2.png
Links: Saieta laukums 1, Madona Links: Orehovozujevas iela/Saieta laukums, Madona Links: Saules iela, Madona
  Attālums līdz sacensību centram ~150m Attālums līdz sacensību centram ~400m
 LAIKA GRAFIKS  DISTANCES APRAKSTS
10:00 Sākas reģistrācija un numuru izņemšana
11:00 Velosipēdu novietošana veloparkā (pie sacensību centra)
12:00 Starts visām distancēm (skriešus)
16:00 Kontrollaika beigas Īsajai distancei
18:00 Kontrollaika beigas Nissan Skandi Motors Tautas distancei
20:00 Kontrollaika beigas Garmin Sporta distancei

Kā jau vēsta nosaukums “Madonas kalnu piedzīvojums”, vasara iesāksies ar lielākiem un mazākiem pauguriem Vidzemes augstienes apkārtnē. Gan skrienot, gan braucot ar velo varēs izaicināt sevi un pārbaudīt uztrenēto kāju veiklību. Pauguru posmos dažkārt nonāksiet dilemmas priekšā - skriet īsāko ceļu pāri kalnam vai garāko ceļu tam apkārt, tāpēc neiekrītiet pauguru viltībās! Arī rāpjoties un kāpelējot pa pamestām ēkām un kokiem vajadzēs žiglas un veiklas kāju kustības – kontrolpunkti tik viegli rokās nedosies! Pats lielākais vasaras prieks - daži kontrolpunkti būs iemukuši dziļāk purvos un ezeros, bet laivu uzdevumā kādam nāksies vilkt vesti un doties pēc kontrolpunkta peldus! Pēc tik izaicinošas, karsējošas un veldzējošas distances kā patīkama atslodze būs viegli un variantiem bagāti uzdevumi Madonas pilsētā. Pēc finiša nesteidzieties prom, jo Madona šajā nedēļā svin krāšņus pilsētas svētkus!

 DISTANČU PARAMETRI

Distanču parametriem ir informatīva nozīme, un sacensību dienā tie var atšķirties. Attālumi mērīti pa optimālo pārvietošanās maršrutu.

 
 

 

 NUMURU IZŅEMŠANA UN IZMAIŅAS KOMANDAS SASTĀVĀ

 EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Numuru izņemšana sacensību centrā ilgs līdz pat visu distanču starta brīdim, bet iesakām ierasties savlaicīgi. Uz numuru izņemšanu jāierodas visai komandai, un katram dalībniekam jāparakstās starta protokolā par ekipējuma un starta pakas saņemšanu, kā arī par atbildības uzņemšanos par savu veselību un drošību distancē. Ja komandas datos ir izmaiņas, mājas lapā tās iespējams veikt līdz svētdienai nedēļā pirms sacensību nedēļas, ar komandas pieejas kodu ielogojoties Reģistrācijas sadaļā. Sacensību nedēļā un sacensību dienā par distances, dalībnieka vai nosaukuma maiņu papildus jāmaksā 5 EUR. 

Obligātais ekipējums velosipēds, veloķivere, uzlādēts mobilais tālrunis, lai varētu ar īsziņu “atzīmēties” kontrolpunktā gadījumā, ja tas kādu iemeslu dēļ neatrodas savā vietā vai nedarbojas, kā arī viedtelefons ar internetu un intereta pārlūka aplikāciju, lai ar QR koda vai web adreses palīdzību Google Maps kartē varētu atrast apslēpto kontrolpunktu atrašanās vietu. Distancē noderēs veloplanšete, odometrs, ūdensizturīgs marķieris, ūdensdrošs iepakojums telefonam. 

siac.jpg

Esam priecīgi par jaunumu šajā sezonā - ierasto SI karšu vietā turpmāk izmantosim jaunos SIAC identus! Lai ar šiem identiem atzīmētos kontrolpunktā, pietiks ar identa pietuvināšanu stacijai - tiklīdz SIAC identā mirgo sarkana gaismiņa un skan skaņas signāls, tas nozīmē, ka atzīmēšanās kontrolpunktā ir notikusi. Ceram, ka novērtēsiet daudz ērtāko un ātrāko atzīmēšanos, piemēram, pirmajos distances punktos, velo posmos, laivu posmos vai kontrolpunktos, kas atrodas augstāk kokos vai gaisā virvēs! Jāatceras, ka dalībniekam, kurš sacensību dienā pie SI stacijas ierodas pirmais no visiem, būs nepieciešams aktivizēt SI staciju, tajā atzīmējoties, ievietojot SIAC identu stacijā. Vairāk info par SIAC identiem: spied šeit

 

 SKANDI MOTORS SPECIĀLAIS PIEDĀVĀJUMS
Tikai pie Skandi Motors iegādājoties Nissan X-TRAIL, saņem dāvanā inovatīvas tehnoloģijas 3300 EUR apmērā. Piesakies bezmaksas testa braucienam te >>>
 GANDRS SPECIĀLAIS PIEDĀVĀJUMS
reklama_apaviem_17_700px.jpg Ar katru soli tuvāk vasarai! Gandrs​ piedāvā - uzrādi piedāvājumu, ko saņemsi e-pastā, elektroniski vai drukātā veidā Gandrs veikalos un saņem  -17% atlaidi apaviem! Piedāvājums spēkā līdz 11. jūnijam. www.gandrs.lv

Pievienot komentāru

 • Artūrs

  Meklējam dalībnieku Madonas posmam sporta klasē. Sīkāk uz e-pastu averza@gmail.com vai 266o5738

 • Mārtiņš

  Meklēju transportu sev un savam velo no Valmieras. Ideālajā gadījumā abos virzienos, bet krīzes gadījumā var tikai uz Madonu.
  martins.ozz@gmail.com vai 26838216

 • Viesturs Tamužs

  Meklēju komandu Tautas klasē. viesturs@ekoinvestors.lv vai 29244539

 • Uldis

  Meklēju divus dalībniekus startam X-Race Madonas posmā sporta klasē, jo sākotnējais sastāvs apslimis. Par posmu nekas nav jāmaksā. uldis@amberhus.com

 • Zane

  Vajadzīga viena dalībniece sieviešu komandai tautas klasē. Augstu prasību nav, galvenais, lai ir savs velo. Jāmaksā tikai par nokļūšanu uz Madonu. Ja interesē, zvaniet Artūram uz 266o5738

 • Jānis

  Vakar autostāvvietā tika atrastas melnas Karimor sieviešu botas maisiņā, kas acīmredzot bija palikušas pie mašīnas.
  Ja gribas atgūt, tad īpašnieki var rakstīt uz jcm446@gmail.com

 • Paldies

  Liels paldies par posmu, bija ļoti labi! Es, protams, būtu salicis vairāk par vienu velo kontrolpunktu Smeceres sila orientēšanās kartē, bet citādi ļoti patika gan knifiņi pie uzdevumiem, gan speciālie uzdevumi, gan vēl daži uzlabojumi, piemēram, dzeltenā krāsa aerokartes fragmentiem. Drusku nesapratu Smeceres sila trošu nobraucienu - ja es vienkārši atzīmētos KP89, kuru neviens nepieskatīja, vai tādā gadījumā nemaz nebūtu bijis jābrauc ar trosēm?

 
Karstā ziņa
LIELAIS XRACE RĪGAS PIEDZĪVOJUMS 19.-20.AUGUSTĀ!