xRace logo

VALMIERAS VASARAS PIEDZĪVOJUMS

 

 KO REDZĒSIM?

Avots: http://www.visit.valmiera.lv

koceni.PNG

Kokmuižas pils Kocēnos. Pils ēka neobarokas stilā celta 19.gs. iepriekšējās kungu mājas vietā. No 1937.gada līdz šim brīdim Kokmuižas pilī ierīkota Kocēnu pamatskola, kuras vajadzībām 20.gs. 30.gados veikta ēkas pārbūve. Rekonstruētajās muižas klēts ēkās izveidots sporta nams un kultūras nams.2012.gadā labiekārtotā Kokmuižas pils partera centrā novietots saules pulkstenis, kas ir pirmais un šobrīd vienīgais Latvijā publiski apskatāmais sfēriskais saules pulkstenis. Sporta nama velvju zālē apskatāma florbola ekspozīcija.

Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcai blakus atrodas Valmieras vecpilsētas teritorija, Valmieras pilsētas pašvaldības ēka un Valmieras drāmas teātris. Baznīcas celtniecība sākta 1283.gadā. Kā dievnams celtne nekalpoja vienīgi vairākus gadu desmitus padomju periodā, kad pēc remonta un restaurācijas tā kļuva par novadpētniecības muzeja filiāli. Sv.Sīmaņa baznīca vairākkārt cietusi no karadarbības un ugunsgrēkiem. Īpaši postošs bija krievu karaspēka iebrukums 1702.gadā, kad tika nodedzināta visa pilsēta, bet no baznīcas palika tikai mūri. Šo postījumu dēļ, nav saglabājušies viduslaiku mākslas darbi.

baznica.PNG

Gauja.PNG

Gauja ir Vidzemes arī Latvijas skaistākā un viltīgākā upe, tā sākas Piebalgā, Vidzemes vidienē. Vienīgā no lielajām upēm, kas savu tecējumu sāk un beidz Latvijā. Kopgarums ir 460 kilometri. Gauja pilsētas robežās, sadalot pilsētu divās daļās, līkumo astoņu kilometrus. Upes krastus pilsētnieki jau vairākus gadsimtus izmanto pastaigām. Iemīļota atpūtas vieta ir Stāvie krasti ar mazām krācītēm. Gauja senatnē kalpoja ne tikai kā tirdzniecības ceļš.

 SACENSĪBU CENTRS

Sacensību centrs atradīsies pie tirdzniecības centra "Valleta" Rīgas ielā 2, Valmierā. Sacensību centrā būs sacensību starts un finišs, veloserviss, reģistrācija un numuru izņemšana, tualetes, ēdināšana, mantu glabātuve,  kā arī atbalstītāju teltis. Ikvienam būs iespēja iegādāties enerģijas želejas, dzērienus un batoniņus no sporta uztura ražotāja ISOSTAR. 

Valmiera_sacensibu_centrs.PNG
UZ SACENSĪBU CENTRU AUTOSTĀVVIETA 1 AUTOSTĀVVIETA 2
code.png code__1_.png code__2_.png
Links: Rīgas iela 2, Valmiera  Links: Bastiona iela 11, Valmiera Links: Bastiona iela, Valmiera
  Attālums līdz sacensību centram ~260m Attālums līdz sacensību centram ~400m
 LAIKA GRAFIKS  DISTANCES APRAKSTS
10:00 Sākas reģistrācija un numuru izņemšana
11:00 Velosipēdu novietošana veloparkā (pie Dzirnavu ezera)
12:00 Starts visām distancēm (skriešus)
16:00 Kontrollaika beigas Isostar Īsajai distancei
18:00 Kontrollaika beigas Nissan Skandi Motors Tautas distancei
20:00 Kontrollaika beigas Garmin Sporta distancei

Valmieras vasaras piedzīvojums sāksies pašā Valmieras sirdī – pie Svētā Sīmaņa baznīcas Rīgas ielā. Piedzīvojums sagādās vasarīgas sajūtas un iekļaus vairākus ūdens šķēršļus un uzdevumus, kas dos iespēju atveldzēties vasaras svelmē. Latvijas džungļu sajūtu radīs aizaugušie Gaujas krasti, kur orientēšanās sadaļa būs izaicinošāka kā ierasts, bet atgūt ātrumu kājās varēs daudz citos skriešanas posmos ar vienkāršu apvidu. Valmieras ielās un Kocēnu centrā būs gan jāskrien, gan jādomā raiti, jo šajās vietās tiks noteikts vietu sadalījums un izšķirošās cīņas par pjedestāla pakāpieniem un kopvērtējuma punktiem. Protams, kā jau vasaras posmā bez peldēšanas neiztikt!

DISTANČU PARAMETRI

Distanču parametriem ir informatīva nozīme, un sacensību dienā tie var atšķirties. Attālumi mērīti pa optimālo pārvietošanās maršrutu.

 NUMURU IZŅEMŠANA UN IZMAIŅAS KOMANDAS SASTĀVĀ

 EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Numuru izņemšana sacensību centrā ilgs līdz pat visu distanču starta brīdim, bet iesakām ierasties savlaicīgi. Uz numuru izņemšanu jāierodas visai komandai, un katram dalībniekam jāparakstās starta protokolā par ekipējuma un starta pakas saņemšanu, kā arī par atbildības uzņemšanos par savu veselību un drošību distancē. Ja komandas datos ir izmaiņas, mājas lapā tās iespējams veikt līdz svētdienai nedēļā pirms sacensību nedēļas, ar komandas pieejas kodu ielogojoties Reģistrācijas sadaļā. Sacensību nedēļā un sacensību dienā par distances, dalībnieka vai nosaukuma maiņu papildus jāmaksā 5 EUR. 

Obligātais ekipējums velosipēds, veloķivere, uzlādēts mobilais tālrunis, lai varētu ar īsziņu “atzīmēties” kontrolpunktā gadījumā, ja tas kādu iemeslu dēļ neatrodas savā vietā vai nedarbojas, kā arī viedtelefons ar internetu un interneta pārlūka aplikāciju, lai ar QR koda vai web adreses palīdzību Google Maps kartē varētu atrast apslēpto kontrolpunktu atrašanās vietu. Distancē noderēs veloplanšete, odometrs, ūdensizturīgs marķieris, ūdensdrošs iepakojums telefonam. 

siac.jpg

Esam priecīgi par jaunumu šajā sezonā - ierasto SI karšu vietā turpmāk izmantosim jaunos SIAC identus! Lai ar šiem identiem atzīmētos kontrolpunktā, pietiks ar identa pietuvināšanu stacijai - tiklīdz SIAC identā mirgo sarkana gaismiņa un skan skaņas signāls, tas nozīmē, ka atzīmēšanās kontrolpunktā ir notikusi. Ceram, ka novērtēsiet daudz ērtāko un ātrāko atzīmēšanos, piemēram, pirmajos distances punktos, velo posmos, laivu posmos vai kontrolpunktos, kas atrodas augstāk kokos vai gaisā virvēs! Jāatceras, ka dalībniekam, kurš sacensību dienā pie SI stacijas ierodas pirmais no visiem, būs nepieciešams aktivizēt SI staciju, tajā atzīmējoties, ievietojot SIAC identu stacijā. Vairāk info par SIAC identiem: spied šeit

SPECIĀLAIS PIEDĀVĀJUMS NO SPORTA UZTURA ISOSTAR
     
xRace 2h komandas komplekts
ar 30% atlaidi - €17.76 (€25.30)
xRace 4h komandas komplekts
ar 30% atlaidi - €26.89 (€38.30)
xRace 6h komandas komplekts
ar 30% atlaidi - €33.47 (€47.70)
2.PNG 4h.PNG 6h.PNG

Pievienot komentāru

  • Laura

    Meklējam 3. dalībnieku Valmieras posmam Tautas klasē. e-pasts laura1804@inbox.lv vai 28369912

  • Artūrs

    Mēs arī meklējam trešo dalībnieku(-ci) sporta klasē MIX grupā. 266o5738 averza@gmail.com

 
Karstā ziņa
VALMIERAS VASARAS PIEDZĪVOJUMA POSMA APRAKSTS JAU PUBLICĒTS!