xRace logo

Latvijas ceļotājs pirmais vienatnē pievārēs Arktisko taku!

27. februāris, 11:12

Pieredzējušais ceļotājs Vladimirs Žilkins ir sācis solo ceļojumu 700 km garā slēpju pārgājienā pa tā dēvēto Arktisko taku, kas ved caur Zviedriju, Somiju, Norvēģiju. Viņš būs pirmais, kas šo ceļu veiks ziemā viens pats.

Šis Vladimiram būs jauns un nebijis izaicinājums viņa desmit gadus ilgajā un intensīvajā ceļošanas pieredzē. Pārgājienu tika uzsākts Norvēģijas ziemeļos, Kautokeino, tālāk paredzēts doties caur Kilpisjarvi, Abisko, Staddajakku, Sulitjelmu, kopā apmēram 709 kilometru. Piecpadsmit reizes nāksies šķērsot Somijas, Norvēģijas un Zviedrijas robežas. Maršruts iet gan pa kalnainiem, tuksnešainiem apvidiem, gan cauri mežiem, gan pa ledājiem un aizām. Pa ceļam ar slēpēm mēģinās pievārēt augstāko Somijas virsotni – 1324 m augsto Halti.

Aktīvā tūrisma komandas travelling.lv projekts „Arctic Trail. Lapland. Solo.” unikāls arī ar to, ka tas notiks „reālā laika” režīmā, kas nozīmē, ka ikviens interesents varēs sekot līdzi ceļotāja gaitām projekta mājas lapā arctictrail.travelling.lv uz real-time Spot kartes. Ka arī tiks publicētas ceļotāja dienas grāmatas projektā lapa un uz projekta atbalstītāja, minerālūdens Borjomi, sociālā tīkla Facebook profilā Borjomi Latvija. Būs iespēja Vladimiram nosūtīt arī vēstis, uzmundrinājumus.

Dienā Vladimirs plāno pieveikt apmēram 20 kilometrus, paredzot arī atpūtas brīžus un laika rezervi neparedzētām situācijām. Daudz kas atkarīgs no laika apstākļiem, kas šajā reģionā mēdz būt visai kaprīzi. Vidēji dienā temperatūra svārstās ap 15–20°C zem nulles, bet naktī var noslīdēt arī līdz –40°C. Vislielākās problēmas gaidāmas, ja strauji kļūs siltāks vai aukstāks.

Protams, ceļotājam būs nodrošināti sakari ar mājām. Viņa biedri Latvijā nepārtraukti sekos līdzi Vladimira gaitām, un, ja tiks saņemts Spot SOS signāls vai ilgstoši pārtrūks sakari, operatīvi tiks paziņots glābējiem.

Vladimirs Žilkins ir multitūrisma piekritējs – iet pārgājienos (gan kājām, gan uz slēpēm), kāpj kalnos, jāj ar zirgiem, brauc ar automašīnām, nodarbojas ar velotūrismu un ūdenstūrismu. Desmit gadu laikā gan vienatnē, gan kopā ar domubiedriem kāpis kalnos Gruzijā un Marokā, laivojis pa Kaukāza un Karēlijas upēm, devies pārgājienos pa tuksnesi Izraēlā un kalnos Krievijā un Ukrainā, organizējis neskaitāmus pārgājienus un velotūres pa Baltiju, Skandināviju, Krieviju. Vladimirs ir arī projekta travelling.lv dibinātājs un dalībnieks.

Aktīvās tūrisma komandas travelling.lv unikālā reālā laika projekta „Arctic Trail. Lapland. Solo.” un ceļotāja Vladimira Žilkina atbalstītāji:

minerālūdens „Borjomi”, „Ceļotājs” (celotajs.com), „Terra” (rukzak.ru), „Bizness&Baltija” (www.bb.lv), “Garmin” (bajtel.lv), „Motorola” (bajtel.lv), „Spot” (Spot & Hansa Electronics)

Mediji: FHM, „Vesti Segodnja”, tvnet.lv, izkusties.lv, xrace.lv, otkrito.lv

  • :)

    Lai veicás!!! Super!