xRace logo

xRace iesaka: Rīgas pavasara rogainingā jauna distance taku skrējējiem

9. februāris, 18:05

Rīgas pavasara rogainings 2017 aicina - atrodi savu Rīgu! Piedalies 6h, 4h, 2h rogainingā, Rogaininga pastaigā bērniem vai sezonas jaunumā - individuālajā 7km pavasara skrējienā Mežaparkā!


Rīgas pavasara rogainings ir vienas no aktīvās atpūtas piekritēju pirmajām pavasara sacensībām, un šogad pirmo reizi norisināsies svētdienā, 26.martā. Par sacensību centra vietu izvēlēts Mežaparks - vecā hipodroma un slidotavas teritorija Meža prospektā 5, kur šobrīd izveidota maksas autostāvvieta Mežaparka apmeklētājiem. Skatīt kartē: http://ej.uz/r-p-rogainings. Sacensību dienā dalībniekiem būs iespēja automašīnas novietot pie sacensību centra par samazinātu maksu - 2 EUR par dienu. 

Sacensību kartes teritorija pavasara rogainingam būs Rīgas pilsētas Ziemeļu rajons – Rīgas pilsētas vēsturiskā ārējās tirdzniecības un rūpniecības zona Daugavas labajā krastā. Apmēram pirms 750 gadiem Daugavgrīvas klostera mūki uz nelielās Dūņupes, kas savienoja Ķīšezeru ar Daugavu, uzcēla ūdensdzirnavas. Padziļinātā upe ieguva nosaukumu “Dzirnavu grāvis” jeb “Mühlen Graben", ko tagad zinām kā Mīlgrāvi. Kopš tiem laikiem daļa Ziemeļu rajona teritorijas ir izmainījusies līdz nepazīšanai. Daugavas labo krastu, Daugavas salu pļavas ir ieņēmusi Rīgas brīvosta, kas ir viena no Baltijas jūras lielākajām ostām. Kādreizējās Rīgas ganību pļavās tagad “ganās” dažādi industriālie, loģistikas uzņēmumi un tirdzniecības bāzes. Ir arī rajoni, kas palikuši samērā nemainīgi - jūras piekraste, Vecāķu mežs, Ķīšezera piekraste un Mežaparks - rīdzinieku aktīvās atpūtas teritorijas.

Rīgas pavasara rogaininga teritorija tiešām būs daudzveidīga - sākot no Rīgas klusā centra līdz pat Vecāķu pludmalei. Pēdējā Rīgas rogaininga dalībnieku redzeslokā bija lielākas vai mazākas lidmašīnas, bet šopavasar rogainings dos iespēju sastapt Rīgas brīvostā ienākošos kuģus, tos vairums dalībnieku varēs sastapt uz Vecmīlgrāvja tilta, kas ved pāri kādreiz vēsturiskai Dūņupei - tagadējam Mīlgrāvim. Kāda būs Tava brīvdienu stratēģija?

Rīgas rogaininga sezonas jaunums ir aptuveni 7 kilometrus gara skriešanas distance individuāliem dalībniekiem - Pavasara skrējiens. Tā ir lieliska iespēja Rīgas rogainingā piedalīties individuāliem dalībniekiem, tajā skaitā dalībniekiem, kuriem nav pieredzes orientēšanās sportā. ~7 kilometrus garā skrējiena distance vedīs pa labi redzamām takām un asfaltētiem celiņiem, un būs lielisks pavasara skriešanas sezonas atklāšanas skrējiens! Vēl līdz 26.februārim distancei iespējams pieteikties par vislētāko dalības maksu - 10 EUR. 

Karstā ziņa
LIELAIS XRACE RĪGAS PIEDZĪVOJUMS 19.-20.AUGUSTĀ!